PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

PGS: Propozycje rządu mogą doprowadzić do likwidacji polskich sklepów

www.portalspozywczy.pl 11 lutego 2016 20:58

W liście skierowanym do premier Beaty Szydło przedstawiciele Polskiej Grupy Supermarketów zwrócili uwagę, że proponowane rozwiązania dotyczące opodatkowania handlu detalicznego negatywnie wpłyną polskich przedsiębiorców. -W toku dyskusji medialnej dowiadujemy się, że Pani rząd zamierza opodatkować handel w sposób, który pogrzebie polski handel i doprowadzi do zamknięcia wielu polskich firm rodzinnych, stanowiących źródło utrzymania tysięcy rodzin - podkreśliła PGS.

- Urząd Premiera Rady Ministrów niesie ze sobą ogromną odpowiedzialność za interesy i bezpieczeństwo kraju i jego obywateli na poziomie życia i pracy. Słowo i obietnica składana obywatelom i przedsiębiorcom polskim podczas konsultacji społecznych, związanych z wprowadzeniem ustaw - regulujących życie obywateli - stanowią podstawę zaufania do państwa i jednego z najważniejszych urzędników. Do takich obietnic należały słowa i zapewnienia złożone przez Panią kilka tygodni temu przedstawicielom polskich firm spożywczych i handlowych. Obietnice ochrony interesów polskich, rodzinnych firm kupieckich, które znalazły się w bardzo trudnej sytuacji rynkowej konkurując z ogromnymi, zagranicznymi hipermarketami i dyskontami. Rozwiązaniem miało być wprowadzenie ustawodawstwa, które ureguluje rynek, ukróci proceder unikania płacenia podatku dochodowego w Polsce przez zagraniczne firmy. Nade wszystko jednak pozwoli polskim kupcom na dalszą działalność bez wizji bankructwa, a rządowi na realizację sztandarowych projektów Prawa i Sprawiedliwości pozyskania 3,5 – 4 mld zł do budżetu Państwa - podkreślili autorzy listu. Jak dodali, faktycznie proponowane rozwiązania przyczynią się do upadku licznych polskich firm rodzinnych. 

- Zagraniczne, największe podmioty na tym rynku stracą najmniej, ponosząc znacznie mniejsze koszty nowych obciążeń podatkowych! Inicjatywy i projekty Ministerstwa Finansów – jeśli wejdą w życie w proponowanej formie – zrujnują polski handel i staną się najczarniejszym dniem w historii polskiej przedsiębiorczości - napisali autorzy listu. 

W opinii Polskiej Grupy Supermarketów decyzje premier Beaty Szydło mogą doprowadzić do likwidacji sklepów, które na stałe wpisały się w obraz codziennego życia obywateli. 

- Dlatego mówimy stanowczo nie: opodatkowaniu sieci franczyzowych, które dla polskich niezależnych kupców są jedynym skutecznym narzędziem w obronie rynku przed agresywną inwazją zagranicznych dyskontów i hipermarketów. Obłożenie ich podatkiem tylko z powodu uczestnictwa w sieci, to potężne zagrożenie dla sklepów, pracowników, ich rodzin. Jednocześnie postulujemy by małe i średnie firmy rodzinne o obrotach do 50 mln EUR rocznie były zwolnione z płacenia podatku - podkreślono w liście. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,70

  • Śr

    1,25

  • Min

    0,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7692

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane