PGS w grudniu powiększy się o 15 sklepów

Autor: dlahandlu.pl 15 grudnia 2016 12:47

Polska Grupa Supermarketów otworzyła w pierwszym tygodniu grudnia 11 nowych placówek sieci. Jak informują przedstawiciele grupy przed świętami Bożego Narodzenia planowane jest otwarcie kolejnych 4 sklepów.

Nowe placówki PGS zlokalizowane są w centralnej i południowej Polsce. Dwie z nich są sklepami przejętymi po MarcPolu, natomiast trzy należały wcześniej do sieci handlowej Lewiatan.
- Otwarcie nowych placówek jest efektem działań strategicznych przewidzianych na lata 2016-2017, opartych na systematycznym rozwijaniu sieci o sklepy nie przekraczające 400 m2 – podkreśla Michał Sadecki, prezes PGS.
Przedstawiciele PGS informują, że przed świętami Bożego Narodzenia planowane jest otwarcie kolejnych czterech lokalizacji sieci. Proces rozbudowy sieci skupiającej m.in. marki TopMarket, Minuta8 i Delica, ma doprowadzić w 2017 do 700 punktów sprzedaży, m.in. w wyniku współpracy z częścią spółdzielni Społem oraz zaproszeniu do współpracy kolejnych przedsiębiorców. Według raportu Rolanda Bergera, należąca do PGS marka TopMarket jest obecnie trzecią najdynamiczniej rozwijającą się siecią w Polsce z średniorocznym wzrostem oscylującym w granicach 30%.
 W odpowiedzi na wzrost sprzedaży PGS zdecydowała się na przeniesienie swojego centrum logistycznego, co skutkowało podwojeniem powierzchni magazynowej do 12 tys. miejsc paletowych. W konsekwencji Polska Grupa Supermarketów liczy na 2-krotne zwiększenie przepływów towarowych całej sieci w perspektywie najbliższych 12 miesięcy oraz rozszerzenie oferty produktowej, ze szczególnym uwzględnieniem produktów świeżych.

Polska Grupa Supermarketów szacuje swój obrót w 2016 roku na poziomie ok. 3,5 mld zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,53

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8561

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 703894

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane