PGS za wprowadzeniem kilku progów podatku obrotowego

www.portalspozywczy.pl 23 listopada 2015 15:08

Polska Grupa Supermarketów chce wprowadzenia kilku progów podatku obrotowego. Zdaniem Michała Sadeckiego, prezesa Polskiej Grupy Supermarketów, do 100 mln podmioty powinny być zwolnione z podatku.

Jedna z największych grup detalicznych w kraju z obrotami ponad 3 mld zł - Polska Grupa Supermarketów (PGS), sieć skupiająca sklepy Top Market, Delica, Minuta8 uważa, że w miejsce jednego progu (2 proc.), rząd powinien wprowadzić skalę progresywną zależną od wysokości obrotu podmiotów gospodarczych (a nie obiektów handlowych). 

- Należy ustalić progi podatkowe od obrotu, tak aby pozwolić rozwijać się rodzinnym małym firmom i średnim polskim sieciom handlowym. Stąd nasz propozycja skali od 0,0 proc. - 6,5 proc. – podkreśla Michał Sadecki.

Inicjatywa PGS jest odpowiedzią polskiej grupy firm handlowych na założenia przedstawiane przez nowy rząd. Celem nowej propozycji jest – zdaniem prezesa PGS - zrównanie, a raczej próba zrównania, warunków dla rodzimych przedsiębiorców, zajmujących się handlem detalicznym oraz próba wypromowania polskich podmiotów i sieci handlowych.

W celu rzeczywistego i skutecznego procesu ściągnięcia podatku, Polska Grupa Supermarketów proponuje nałożenie podatku obrotowego na sprzedaż internetową i cash&carry (czyli hurtownie sprzedające detalicznie), które dziś zostały całkowicie pominięte a stanowią rosnąca część handlu detalicznego w kraju. 

Więcej czytaj na: portalspozywczy.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • b. prac. 2015-11-25 20:19:49

  Może 6% tak jak na Węgrzech to nie wyjdzie ale% lub progresywny ws. do obrotów i "siły" ilości podmiotów-marketów a nie powierzchni 250m to TAK. Duże sieci zagraniczne na to zasługują bo przez 25 lat drenowali kieszenie Polskiego klienta i niszczyli mały słaby Polski handel. Do tego hurtownie C&C też bo niczym się nie różnią od marketów. Wprowadzić takie uregulowania aby eliminowały zatory płatnicze itd. To była by pomoc dla małego handlu.

 • IVB 2015-11-24 16:34:56

  Może wreszcie Biedronka i Lidl zapłacą i przestaną doić Polaków i drenować nasze portfele. Szkoda ze tak późno ktoś to zobaczył ale lepiej późno niż wcale

 • KtosgdIes 2015-11-24 14:09:45

  Jak to jakie? Można się łatwo domyśleć o jakie sieci głównie chodzi. A ma to na celu stworzenie warunków gdzie firmy będą w stanie konkurowaćz zagranicznymi sieciami. Jeśli się nic nie zmieni to ten podatek jeszcze bardziej wyniszczy polskir firmy, wiec to jest żadna pomoc

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  5,37

 • Śr

  4,07

 • Min

  2,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4258

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane