PGS zakończył 2016 rok z 590 sklepami, w 2017 chce przebić pułap 700 placówek

Autor: dlahandlu.pl 10 stycznia 2017 11:17

PGS zakończył 2016 rok z 590 sklepami, w 2017 chce przebić pułap 700 placówek

Rok 2016 był okresem stosunkowo trudnym nie tylko dla handlu lecz całej gospodarki. Z jednej strony program 500+ wyraźnie ożywił popyt w części regionów – o czym świadczą wyniki niektórych sklepów zrzeszonych w PGS, z drugiej strony na rynkach panowała niepewność, która częściowo paraliżowała działania inwestorów - stwierdza Michał Sadecki, prezes PGS.

Przykładem tego – w przypadku handlu - był projekt podatku handlowego, który wielokrotnie ulegał modyfikacji, by ostatecznie – pod wpływem reakcji Komisji Europejskiej - ulec zawieszeniu.

Dla Polskiej Grupy Supermarketów zeszły rok był jednak udany. Nasza sieć urosła do 590 sklepów, rozszerzając działalność o kolejne regiony. Wg raportu Roland Berger, marka TopMarket jest trzecią pod względem dynamiki rozwoju siecią w Polsce, ze średniorocznym wzrostem oscylującym w granicach 30 proc. Raport i coraz silniejsza pozycja grupy zdają się również potwierdzać słuszność obranej przez nas strategii, opartej na systematycznym rozwijaniu sieci o sklepy nieprzekraczające 400 mkw. w dogodnych lokalizacjach - mówi Michał Sadecki, prezes PGS.
 
Na rok 2017 postawiliśmy sobie niezwykle ambitny cel, jakim jest przekroczenie 700 punktów sprzedaży, będących pod egidą Polskiej Grupy Supermarketów. Zdajemy sobie jednak sprawę, że podejmowane przez nas kroki muszą być ostrożne. Zakładamy, że w przyszłym roku handel, jak wiele innych gałęzi gospodarki, będzie musiał funkcjonować w warunkach niepewności związanej z kolejnymi zmianami legislacyjnymi i podatkowymi - podsumowuje Michał Sadecki, prezes PGS.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,38

  • Śr

    4,69

  • Min

    3,31

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9150

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane