Philips stworzył oprawy oświetleniowe, które będą geolokalizować klientów w sklepach

Property News 16 czerwca 2014 17:24

Philips stworzył oprawy oświetleniowe, które będą geolokalizować klientów w sklepach

Firma Royal Philips przedstawiła pilotażowy system wykorzystania zainstalowanego w sklepie inteligentnego oświetlenia LED, które za pośrednictwem specjalnej aplikacji przekazuje na smartfon klienta informacje dobierane na podstawie jego lokalizacji.

System daje możliwość profilowania dostarczanych informacji i oferowania konsumentom kuponów rabatowych na towary, które akurat ma przed oczami. Rolę nadajników geolokalizacyjnych pełnią oprawy oświetleniowe, które stanowią siatkę pozycjonującą. Każda z opraw jest identyfikowalna i może zakomunikować swoją pozycję aplikacji zainstalowanej na urządzeniu mobilnym kupującego, który przemieszczając się wzdłuż półek, aktywuje usługi bazujące na lokalizacji, otrzymując informacje dobrane do miejsca, w którym się aktualnie znajduje. Komunikacja ze smartfonem odbywa się w oparciu o technologię Visual Light Communications.

Zgodnie z przykładem firmy Philips, klient poszukujący w sklepie produktów typowych dla kuchni meksykańskiej może wykorzystać zainstalowaną na swoim smartfonie aplikację w charakterze osobistego doradcy zakupowego. Urządzenie zaprowadzi go wprost do półki, na której znajdzie gotowy sos guacamole. Osoby, które chcą przygotować sos samodzielnie, zostaną pokierowane do stoisk i koszy z awokado, pomidorami, cebulą, chili i limonkami. W miarę zbliżania się do konkretnych produktów aplikacja może informować kupującego o dostępnych w sprzedaży nowych markach lub sugerować alternatywne przepisy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    2,19

  • Śr

    1,71

  • Min

    1,09

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8535

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane