PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Pięć funduszy inwestycyjnych zainteresowanych wejściem do Bać-Polu

Autor: portalspozywczy.pl 21 września 2011 09:01

Prowadzę obecnie rozmowy z pięcioma funduszami, które są bardzo zainteresowane wejściem do Bać-Polu i wyłożeniem kapitału na dalszą realizację strategii Grupy i budowanie jej potencjału - powiedział w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Leszek Bać, prezes Grupy Kapitałowej Bać-Pol. Minimalna kwota inwestycji o jakiej władze rzeszowskiej spółki rozmawiają z funduszami to 100 mln zł.

Władze spółki chcą przeznaczyć pozyskany kapitał na rozwój, głównie przejęcia firm dystrybucyjnych i sieci detalicznych. - W przypadku dystrybucji o dużych akwizycjach będziemy mogli mówić dopiero po zakończeniu rozmów z funduszami, sfinalizowaniu umowy z potencjalnym inwestorem i dokapitalizowaniu naszej spółki. Oczywiście jest kilka firm, z którymi już teraz bardzo chętnie skonsolidowalibyśmy Bać-Pol, ale na to są potrzebne większe środki. Trzeba więc jeszcze trochę poczekać - mówi Leszek Bać.

Bać-Pol chce postawić także na rozwój detalu, z dużym naciskiem na inwestycje w sieć sklepów SPAR. - Jeśli w Austrii sieć SPAR była w stanie uruchomić 1,5 tys. sklepów, a w Polsce sieć Biedronka ma już ponad 1,7 tys. sklepów, to sądzę, że na polskim rynku mogłoby działać ok. 1,5-1,6 tys. sklepów SPAR - mówi leszek Bać. Do 2015 r. sieć SPAR ma mieć w Polsce przynajmniej 300 sklepów i generować 1 mld zł przychodów ze sprzedaży.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    24,90

  • Śr

    17,13

  • Min

    13,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8221

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane