Pięć podmiotów zrobi due diligence Żabki

Autor: Puls Biznesu 2 stycznia 2017 09:25

Pięć podmiotów zrobi due diligence Żabki Fot. PTWP

Tajlandzki konglomerat i największe światowe fundusze zbadają finanse Żabki. Zapowiada się mocna rywalizacja o sieć handlową - podaje Puls Biznesu.

Menedżerowie Mid Europa Partners (MEP) i pomagającego im J.P. Morgan wchodzą właśnie w intensywny okres sprzedaży Żabki, największej sieci sklepów typu convenience w Polsce. MEP wybrał właśnie pięć podmiotów, które zbadają jej finanse. Z informacji „PB” wynika, że do badania zostały dopuszczone cztery fundusze private equity i konglomerat CP All, prowadzący sieć sklepów 7-Eleven w Tajlandii.

Siecią interesowały się też meksykańska sieć sklepów Oxxo i Skandynawowie — Reitangruppen, właściciele sieci handlowej Rema 1000. Do transakcji dobrze przygotował się TPG, jeden z największych funduszy na świecie, który również będzie badał finanse Żabki.

Na liście znalazł się też CVC Capital Partners. O Żabkę powalczy też BC Partners, który był o krok od kupna jej w 2011 r., gdy sprzedającym była Penta. W grze jest też Hellman & Friedman Private Equity.

Czytaj więcej w Pulsie Biznesu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Xav 2017-01-09 23:06:41

  Ciekawe które due diligence odkryje wszystkie trupy w szafach... Rzeźby w marży, zaciąganie kasy z przyszłych okresów, zagrożenia gigantycznymi odsetkami dla dostawców za nieterminowe płatności, kolejne miliony zagrożone przez potencjalne procesy o zwrot nielegalnych opłat marketingowych, setki sklepów zamkniętych (oficjalnie ZA - "Zmieniających Ajenta"), niemal 30% obrotów sklepów robionych na papierosach na żadnej marży a przepisy się zaostrzają..., tysiące źle opłacanych i zdemotywowanych ajentów w pułapce inwentaryzacyjnej (zbyt duże długi wobec Żabki żeby odejść) itp... PS - Ja to wszystko wiem! Licytacja? ;)

 • he he 2017-01-02 16:30:55

  Na razie MEP pompuje propagandę, a kupcy poda z due gaciami w reku POniewczasie....

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  14,99

 • Śr

  9,08

 • Min

  6,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane