Pieczywo motorem sprzedaży Tesco. Sklepy będą rywalizować między sobą o najlepsze wyniki

Autor: serwis dla pracowników Tesco, dlahandlu.pl 6 sierpnia 2015 10:36

Pieczywo motorem sprzedaży Tesco. Sklepy będą rywalizować między sobą o najlepsze wyniki Pieczywo to jedno z najważniejszych kategorii w sklepie, fot. shutterstock

Tesco dołączyło do sieci, które konkurują o klientów promując świeże pieczywo. Sieć bierze pod lupę swoje piekarnie i zmieniam je na lepsze. Dla sklepów zorganizowano konkurs - te z najlepszymi wynikami sprzedaży mogą liczyć na nagrody - czytamy na serwisie skierowanym do pracowników sieci Tesco.

- Zależy nam na przyzwyczajeniu klientów, że w naszych piekarniach mogą kupić to, co lubią - świeże i pachnące pieczywo przez cały dzień. 10 sierpnia wprowadzamy pewne zmiany w piekarniach - napiano w serwisie dla pracowników Tesco.

Dostępność, świeżość i jakość to teraz główne priorytety Tesco. - Jak je chcemy spełnić? Między innymi poprzez zmianę sposobu rozliczania strat. Od poniedziałku 10 sierpnia starty znane na piekarni nie będą wchodziły w koszty sklepu. Przez 2 miesiące straty te pokrywać będzie w 100 proc. dział zakupów. Sklepy będą rozliczane za sprzedaż, dlatego powinniśmy przede wszystkim skoncentrować się na sprzedaży - czytamy w serwsie dla pracowników Tesco.

Aby zapewnić klientom stałą dostępność świeżego pieczywa Tesco będzie sprawdzać jego dostępność w ciągu całego dnia, a także pełną dostępność asortymentu do godziny 19:00.

W związku ze zmianami w piekarniach firma organizuje konkurs dla sklepów. Placówki z najlepszymi wynikami sprzedaży mają szanse na wygraną.

Zdaniem ekspertów rynku FMCG, pieczywo w olbrzymim stopniu wpływa na budowanie wizerunku sieci. W rezultacie detaliści próbują rywalizować o przyciągnięcie klienta, grając tą kategorią. Pieczywo to jedno z najważniejszych kategorii w sklepie, a jego asortyment często decyduje wręcz o tym, gdzie klient pójdzie na zakupy. Największy nacisk na promocję tego asortymentu kładzie Lidl.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • hahaha 2015-08-06 13:51:40

  hahaha...już mnie boli brzuch...tylko nie wiem czy od tego pieczywa czy ze śmiechu :)

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,99

 • Śr

  6,44

 • Min

  4,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane