Pierwsza niedziela bez handlu przeszła do historii. Świat kręci się dalej

Autor: dlahandlu.pl 11 marca 2018 21:38

Pierwsza niedziela bez handlu przeszła do historii. Świat kręci się dalej Fot. Shutterstock.com

Za nami pierwsza niedziela wolna od handlu. Obawiali się jej zarówno detaliści, jak i klienci. Redakcja dlahandlu.pl również udała się w weekend na zakupy. Wnioski? Paniki nie było.

O zakazie handlu powiedziano już więcej niż wiele. W weekend ogólnopolskie i lokalne media przez wszystkie przypadki odmieniały słowa: zakupy, zakaz, niedziela. Polacy już od lat nie musieli stoczyć tak bohaterskiej walki o swój byt! Ale chyba wyszli z niej zwycięsko.

Choć nie brakowało doniesień o oblężonych Biedronkach i Żabkach, patrząc na wszelkie informacje "chłodnym okiem", trzeba przyznać, że o wiele większe poruszenie wywołują niekiedy promocje na buty czy torebki, nie wspominając już o Świeżakach, które rozbudziły w konsumentach najniższe instynkty. Choć wiele galerii handlowych było otwartych, frekwencja nie dopisała. Może to kwestia iście wiosennej pogody? Może bardzo ograniczonej ustawą oferty centrów? A może po prostu okazało się, że istnieje niedzielna alternatywa dla zakupów?

W miniony weekend również i my postanowiliśmy odwiedzić kilka punktów handlowych. 
Zaczęliśmy w sobotę od wycieczki do centrum Atrium Targówek. Bez problemu udało się nam znaleźć miejsce na parkingu. W samym centrum też bez tłoku, ale klientów zdecydowanie więcej niż tydzień temu. W sklepie odzieżowej sieci H&M ruch już od piątku wzmożony - dowiedzieliśmy się od personelu. Przy okazji pomogliśmy rozwikłać zagadkę, co może być tego przyczyną. Choć wydaje się to niemożliwe, są jeszcze tacy, którzy nie wiedzą o zakazie.

Czytaj także: Biedronka potwierdza: Pięć sklepów na dworcach będzie działać w niedziele
Niedziela w Radzyniu Podlaskim - czynne tylko polskie sklepy
Jest pierwszy mandat za złamanie zakazu - 1000 zł kary dla przedsiębiorcy z Gorzowa

W hipermarkecie Carrefour w piątek i sobotę do godziny 14 ruch utrzymywał się na poziomie zbliżonym do dotychczasowych weekendów. Sklep wydłużył godziny otwarcia w piątki i soboty przed niehandlowymi niedzielami do godziny 23. Od pracowników dowiedzieliśmy się, że sieć będzie monitorować ruch oraz obroty w te dni i wówczas zadecyduje, czy dłuższa praca sklepu jest zasadna. Co pracownicy Carrefoura myślą o nowej ustawie. - Podchodzimy do tego ze spokojem. Dotychczas co czwarta niedziela była wolna. Niektórym nowe rozwiązanie pasuje bardziej, innym mniej, jak to w życiu. Zobaczymy, jak się sprawy potoczą - usłyszeliśmy.

 • marcin 2018-03-12 12:02:39

  chory wymysł. kupowanie głosów kosztem sklepów niezależnych. (jak chce to niech sobie pracuje) nie rozumiem czym się różni pracownik sklepu od pracownika restauracji....  Zakaz dla handlu w nd. tak, ale bez wyjątków.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  11,98

 • Śr

  7,96

 • Min

  4,63

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4588

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane