Pierwsze w Polsce piwo powstałe we współpracy whiskey Jameson z Pracownią Piwa

Autor: pr 23 maja 2017 12:15

 Pierwsze w Polsce piwo powstałe we współpracy whiskey Jameson z Pracownią Piwa fot. materiały prasowe

Jameson to marka, która nigdy nie obawiała się łamania schematów oraz angażowania w rewolucyjne projekty.  Kolejny dowód na innowacyjność i odwagę marki pochodzi z naszego kraju. Dzięki współpracy Jameson z piwowarami z Pracowni Piwa powstał Pooka.

To unikatowy porter bałtycki, który w ściśle limitowanej liczbie 4 tysięcy butelek w najbliższych dniach trafi na rynek w Polsce. Premiera piwa  - 25 maja w pubie Tap House w Krakowie.

Po raz pierwszy jeden z największych producentów alkoholi wysokoprocentowych w Polsce, Wyborowa Pernod Ricard, zdecydował się na wspólny projekt z browarem rzemieślniczym. Marka Jameson przekazała piwowarom z Pracowni Piwa dębowe beczki po whiskey z destylarni Middleton, znajdującej się w Cork w Irlandii. W tych beczkach przez pięć miesięcy leżakował Pooka – porter bałtycki o 7,9% zawartości alkoholu. Po wlaniu piwa do beczek, w trunku dominowały słodkie nuty.
Po 150 dniach leżakowania, piwo nabrało gładkości, słodycz rozbudowana została o posmaki wanilii
i słodkich owoców a bogaty i rozbudowany finisz pozostawia przyjemny smak na dłuższą chwilę po przełknięciu. Dzięki nietypowemu procesowi produkcji trunek charakteryzuje się niepowtarzalnym, wyjątkowym aromatem.

- Piwo Pooka wyróżnia ciemny kolor z rubinowymi przebłyskami. W smaku dominują nuty palone, karmelowe, toffi, skórki od chleba a także suszonej śliwki i rodzynek. Dojrzewanie w beczce po whiskey Jameson nadało mu także słodkie nuty wanilii oraz lukrecji – mówi Tomasz Rogaczewski z Pracowni Piwa w Krakowie.

Wyjątkowość piwa i pochodzenie nazwy Pooka podkreśla także etykieta, przedstawiająca symbole nawiązujące zarówno do marki Jameson, jak i do krakowskiej Pracowni Piwa. Widniejąca na niej postać przedstawia ducha Pooka, tajemniczego stwora pochodzącego z celtyckiej mitologii. W zależności od miejsca i okoliczności Pooka mógł zmieniać się i przybierać różne postacie. Nazwa nawiązuje więc bezpośrednio do charakteru piwa z krakowskiego browaru, które pod wpływem leżakowania w beczce po whiskey Jameson także nieodwracalnie zmieniło swój charakter.

Piwo Pooka to produkt limitowany – rozlano zaledwie 4 tysiące butelek o pojemności 0,33 l. Trunek nie będzie dostępny w regularnej sprzedaży detalicznej. Będzie można go spróbować
w wybranych lokalach oraz restauracjach.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    7,70

  • Min

    4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane