Pierwszy hipermarket InterSpar może powstać w Polsce już za dwa lata

www.portalspozywczy.pl 13 lutego 2014 12:36

Pierwszy hipermarket InterSpar może powstać w Polsce już za dwa lata

Jak dowiedział się serwis portalspożywczy.pl od Wojciecha Bystronia, prezesa zarządu Spar Polska, pierwszy hipermarket InterSpar w Polsce może powstać już za dwa lata. Obecnie sieć działa naszym kraju w formatach Spar Express (do 200 mkw.), Spar Market (do 1 tys. mkw.) i EuroSpar (powyżej 1 tys. mkw.).

- Nie mamy planów na wejście w Polsce już w roku 2014 w format hipermarketów InterSpar. Co innego w dłuższej perspektywie, ale przy tym pojawia się kwestia posiadania odpowiedniego partnera. Technologicznie jesteśmy w stanie to zrobić, natomiast jesteśmy siecią franczyzową i czekamy na partnera, który będzie miał powierzchnię pod taki hipermarket - mówi Bystroń.
Jak podkreśla prezes Spar Polska, są już prowadzone rozmowy, w którym format InterSpar jest poruszany jako docelowy. - Te rozmowy może zaowocują w perspektywie dwóch lat otwarciem pierwszego InterSpara w Polsce - prognozuje Bystroń, ale zarazem dodaje, że sieć nie ma planów otwarcia z góry określonej, konkretnej liczby tego typu placówek w Polsce.
Czy Spar nie obawia się, że w obliczu przekształceń roli hipermarketów w Polsce, zmian upodobań klientów, którzy częściej odwiedzają dyskonty i sklepy osiedlowe, wejście w format InterSpar może okazać się ryzykowne? - Pewnie taka tendencja będzie cały czas się utrzymywała, natomiast można ją zaobserwować praktycznie we wszystkich bliskich nam krajach, a jednak InterSpar funkcjonuje w ramach Spar Austria czy Spar Czechy, czyli jest miejsce na tego typu format na dojrzałych rynkach. Jaki będzie jego wygląd w Polsce, to już jest zupełnie inny temat - tłumaczy Bystroń.
- Jesteśmy siecią franczyzową. Jeżeli partner w Polsce i my jako sieć będziemy widzieć cel biznesowy, sens otwarcia sklepu w formacie InterSpar w naszym kraju, to pewnie się na to pokusimy. Natomiast bez spełnienia tych dwóch warunków, nikt na ten temat nie będzie rozmawiał - podsumowuje prezes Spar Polska.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • realista 2014-02-13 16:20:23

  szanowny panie za dwa lata bedzie 800 kolejnych dyskontuf i gdzie Pan zbudujesz tego hipera O kupta se te osiem reali co ich oszołom nie chce

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  6,26

 • Śr

  4,36

 • Min

  3,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8745

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane