PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Pierwszy sklep IKEA został przekształcony w muzeum

Autor: dlahandlu.pl za Retail Detail 22 czerwca 2016 11:13

Pierwszy sklep IKEA został przekształcony w muzeum Fot. IKEA

Szwedzka sieć sklepów meble Ikea przekształciła swój pierwszy sklep w muzeum. Sklep w Älmhult otwarto w 1958 roku, a zamknięto w 2012 roku. Fani Ikei będą mogli zobaczyć, co sieć miała do zaoferowania swoim klientom na przestrzeni lat.

Na wystawie będzie można zobaczyć nie tylko meble, ale również przedmioty, które dziś nie kojarzą się z IKEA, a od których firma zaczynała, prowadząc wysyłkową sprzedaż długopisów, zapalniczek czy zegarków.

Niektóre elementy wystawy pozostaną na stałe, część ekspozycji będzie wymienia co dwa lata. W muzeum znajduje się także restauracja i sklep z pamiątkami. 

Muzeum w Älmhult otworzy swoje podwoje 30 czerwca.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Eryka Brokowska 2016-06-22 14:59:08

  Proponuję przekształcić fabrykę mebli IKEA stołów i krzeseł Konstantynów - Niesięcin (pod Łodzią) w muzeum.  Argumenty? Już jako rozbudowana ponad 2 lata temu nie była dość nowoczesna, bo hałas niesie się nawet 2 km dalej.  Przekaz? Idee poszanowania środowiska, społeczności lokalnej oraz polityka zrównoważonego rozwoju są dawno nieaktualne i przestarzałe jeżeli chodzi o ikea. Nadają się zatem do muzeum.  Grupa docelowa? Już jest. Mieszkańcy łódzkiego Złotna oraz podłódzkich miejscowości: Rąbienia, Niesięcina i Antoniewa na pewno chętnie wykupią kartę stałego klienta, byle tylko przestali hałasować.  Ikea - co ty na to?  Eryka Brokowska

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  1,70

 • Śr

  1,25

 • Min

  0,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane