PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

PIH apeluje do premiera o przyspieszenie prac nad ustawą ws. opłat interchange

Autor: dlahandlu.pl 4 października 2012 16:53

Polska Izba Handlu zwróciła sie do premiera Donalda Tuska z oficjalnym apelem o przyspieszenie działań rządu celem wypracowania ostatecznego modelu ustawowego regulującego wysokość opłat Interchange na polskim rynku.

- Każdy miesiąc oczekiwania na rozwiązanie legislacyjne obniżające wysokość opłat interchange do poziomu odpowiadającego średniej europejskiej to dla polskiego handlu i usług ok. 70 do 100 mln zł strat." - czytamy w liście Polskiej Izby Handlu skierowanym do premiera.

- Po przedstawieniu przez partie polityczne PiS, PSL, Ruch Palikota oraz organizacje reprezentujące handel takie jak Fundacja Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego czy Polską Izbę Handlu projektów regulacji ustawowych mających na celu wypracowanie ostatecznego modelu ustawowego regulującego kwestię wysokości opłat interchange, oczekujemy na propozycje ze strony rządu, które uzupełnią ten katalog i pozwolą na realne uruchomienie prac legislacyjnych - komentuje Waldemar Nowakowski, prezes Zarządu Polskiej Izby Handlu.

I dodaje: - W chwili obecnej na skutek braku woli współpracy ze strony duopolu VISA-MasterCard powstała sytuacja, w której jedynym wyjściem jest regulacja ustawowa opłat Interchange, które i tak nie podlegają w żadnym stopniu regulacjom wolnorynkowym - dodaje.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane