PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

PIH: Projekt ustawy o zwalczaniu nieuczciwych praktyk uprzywilejowuje dostawców

Autor: PIH 8 września 2015 11:44

Polska Izba Handlu wyraża swoje zaniepokojenie trwającymi pracami nad projektem ustawy o zwalczaniu nieuczciwych praktyk rynkowych przedsiębiorców zajmujących się obrotem produktami spożywczymi lub rolnymi wobec dostawców tych produktów.

Projekt ustawy wprowadza bardzo duże uprzywilejowanie podmiotów zajmujących się  produkcją spożywczą i rolną w stosunku do podmiotów sprzedających te produkty  na każdym szczeblu dystrybucji, zarówno hurtowej jak i detalicznej, i to bez rozróżnienia wielkości tych podmiotów. Budzi to poważne wątpliwości , czy skutkiem wprowadzenia ustawy nie będzie likwidacja działalności przez część mikro i małych przedsiębiorców zajmujących się handlem detalicznym, lub pogorszenie kondycji finansowej tych przedsiębiorców i  likwidacja miejsc pracy – komentuje Waldemar Nowakowski, Prezes Polskiej Izby Handlu.

Obecne przepisy regulują warunki rozwoju i ochrony konkurencji oraz zasady podejmowanej w interesie publicznym ochrony interesów przedsiębiorców, a także zasady i tryb przeciwdziałania praktykom ograniczającym konkurencję w ustawie o ochronie konkurencji i konsumentów.

W odniesieniu do relacji pomiędzy przedsiębiorcą a konsumentem w ustawie o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym, są to rozwiązania kompleksowe regulujące nadzór państwa nad prawidłowym rozwojem konkurencji. Proponowana ustawa naruszyłaby spójność  powyższych uregulowań, tworząc kazuistyczne prawo dla wąskiej grupy przedsiębiorców – dostawców produktów spożywczych i  to  niezależnie do pozycji rynkowej takiego przedsiębiorcy – dodaje Nowakowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • b prac. marketu 2015-09-10 02:01:38

  PIH dołącza do grona lobbystów zagranicznych sieci aby przypodobać się obecnie rządzącym z PO i PSL-u tak samo jak POHiD!!! ale już nie długo będzie tak sprawiedliwie jak na Węgrzech czy w Czechach. Już w październiku przy urnach!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,99

 • Śr

  6,14

 • Min

  4,66

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane