PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

PIH ws. decyzji KE: Na inne rozwiązania, niż skala progresywna się nie zgadzamy

Autor: dlahandlu.pl 30 czerwca 2017 12:43

Komisja Europejska wydała już decyzję – podatek obrotowy od handlu narusza  zasady uczciwej konkurencji i jest nieuzasadnioną pomocą państwa. – Wobec takiej decyzji trzeba odstąpić od nałożenia podatku na handel w Polsce. Jeżeli wersja podatku ze skalą progresywną nie może wejść w życie, na inne rozwiązania się nie zgadzamy i nie ustąpimy - komentuje Polska Izba Handlu.

- Podatek liniowy na poziomie np. 1% sprawi, że obciążenie handlu niezależnego wzrośnie pięciokrotnie. Skorzystają na tym jedynie sieci dyskontów, bo ich rentowność to ok. 3-4%, a mniejszych sklepów to 0,5-1,5%.  Zatem po zapłaceniu podatku liniowego tylko dyskonty nadal będą dochodowe. Spowoduje to likwidację tysięcy sklepów, miejsc pracy i spadek przychodów budżetowych większy niż planowane zyski z podatku od handlu. Czy tak ma wyglądać wyrównanie szans o którym mówił rząd? Nie ma i nie będzie zgody branży na takie rozwiązania  – podkreśla Waldemar Nowakowski, prezes Polskiej Izby Handlu.

Komisja Europejska zawiesiła pobieranie podatku od sprzedaży detalicznej we wrześniu 2016 i rozpoczęła postępowanie wyjaśniające.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane