PIH złożył wniosek o powołanie w MG jednostki dedykowanej handlowi i usługom

Autor: portalspozywczy.pl 3 stycznia 2012 12:36

Polska Izba Handlu w imieniu Członków Komitetu Handlu oraz organizacji pracodawców w Polsce apeluje o powołanie jednostki dedykowanej handlowi i usługom w Ministerstwie Gospodarki. Wniosek o powołanie jakiej jednostki złożono 30 grudnia na ręce Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska i Wicepremiera, Ministra Gospodarki.

Wniosek ten jest rezultatem ustaleń i konkluzji uczestników Kongresu Kupiectwa, który odbył się 23 września 2011. W czasie, który upłynął od Kongresu Kupiectwa do złożenia wniosku członkowie Komitetu Handlu przy Krajowej Izbie Gospodarczej: Kongregacja Przemysłowo-Handlowa, Naczelna Rada Zrzeszeń Handlu i Usług, Polska Izba Handlu oraz Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji razem z ekspertami Instytutu Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur przygotowali szczegółowe uzasadnienie merytoryczne wyjaśniające konieczność powołania takiej jednostki.

Po procesie konsultacji w wyniku, którego uzyskano poparcie organizacji takich jak: Business Centre Club, Prezydium Krajowej Izby Gospodarczej, Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan, Związek Rzemiosła Polskiego. Wniosek został podpisany przez ponad czterdzieści organizacji uczestniczących w Kongresie Kupiectwa jak i wszystkie organizacje zrzeszone w Komitecie Handlu przy Krajowej Izbie Gospodarczej.

Jak argumentuje PIH, za powołaniem nowej jednostki w strukturze MG przemawia m.in. fakt, iż Departament Rozwoju Gospodarki w Ministerstwie Gospodarki nie ma w swoich priorytetach dialogu z szeroko pojętym środowiskiem handlu jako takim, a z racji ilości zadań oraz ich rozległości nie może w sposób całościowy i wyczerpujący zająć się problemami rozwoju handlu.

- Stąd też postulat o stworzenie dedykowanej jednostki, o uprawnieniach decyzyjnych i konsultacyjnych, której podstawowym zadaniem będzie nadzór nad rozwojem handlu i jego wsparcie. Jej istnienie wydaje się być niezbędne dla rozwoju handlu i zachowania prawidłowych
relacji z ośrodkami władzy (tak na poziomie resortu, jak i całokształtu relacji) i w procesie stanowienia prawa oraz wsparcia analogicznego to tego jakie otrzymuje branża handlowa w innych krajach oraz w Unii Europejskiej - uważają przedstawiciele PIH.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • zibi 2012-01-03 22:55:47

  Jak dalej tak pójdzie to zabraknie miejsc do "pracy" w ministerstwach i władzach centralnych a to spowoduje

  ożywienie w budownictwie

 • Ktoś 2012-01-03 14:23:00

  A administracja się rozrasta. Ciekawe skąd na to kasę wezmą.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  1,89

 • Śr

  0,86

 • Min

  0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9961

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane