PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

PIH zwraca się do UOKIK ws. niekontrolowanego rozwoju dyskontów

Autor: www.dlahandlu.pl 10 czerwca 2013 11:24

Polska Izba Handlu 7 czerwca br. przesłała do prezes UOKIK-u pismo w którym zwraca uwagę na kwestię nasycenia rynków lokalnych sklepami sieci dyskontowych.

- Już od 2011 roku sygnalizujemy UOKIK-owi problem dominacji dyskontów w mniejszych miejscowościach. Taki stan rzeczy skutecznie utrudnia rozwój handlu z zachowaniem różnorodności na rynku wewnętrznym - mówi Waldemar Nowakowski, prezes Polskiej Izby Handlu.

W maju br. członkowie Polskiej Izby Handlu alarmowali, iż UOKIK żąda od sieci handlowych poufnych informacji (stanowiących tajemnicę handlową). Izba w piśmie do  prezes UOKiK-u wyraziła prośbę, że przy okazji tych badań zwrócona zostanie uwaga na nasycenie sklepami rynków lokalnych, bo to właśnie ten czynnik decyduje o zaburzeniu równowagi w rozwoju handlu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Jacenty 2013-06-10 15:07:41

    Czy Szanowny Pan Nowakowski słyszał o akcji palantów z UOKiK przeciw Inco?- urzędasy zasądzili milionowe kary za to, że Inco zablokowało dostawy do sieci, która sprzedawała Ludwik w cenie zakupu netto + 1 grosz. Tak polski urząd gnoi ostatniego mohikanina, który wierzy jeszcze w tzw. sprawiedliwe marże.

    Wniosek: w tym kraju można sprzedawać wszystko po groszu, niezależnie od ceny zakupu, a co na to naiwny minister finansów, co ustawa o VAT? - a może mamy ustawę o "wartości odjętej?"

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane