Pikieta pod poznańską kawiarnią Starbucks

www.portalspozywczy.pl 5 lutego 2017 12:46

W sobotę pod kawiarnią sieci Starbucks w Poznaniu związkowcy z Inicjatywy Pracowniczej, działacze Partii Razem i anarchiści zorganizowali pikietę pod hasłem "Nie warto być łamistrajkiem dla Starbucksa". Tego samego dnia sieć odpowiedziała na zarzuty w oficjalnym komentarzu.

– Jest nam bardzo przykro, że cel oferty dobrowolnej pracy czasowej w Niemczech, jaką złożyliśmy naszym pracownikom w Polsce, został mylnie zinterpretowany przez część opinii publicznej. Podkreślamy, że naszą jedyną intencją było zapewnienie prawidłowego funkcjonowania naszych kawiarni i niezakłócona obsługa odwiedzających nas gości.

Informujemy również, że nie podjęliśmy żadnych działań związanych z realizacją tej oferty dla pracowników i nie zamierzamy ich podejmować – czytamy w oświadczeniu sieci Starbucks.

Przypomnijmy, że Starbucks poszukiwał chętnych do pracy z Polski na czas strajków branży gastronomicznej w Niemczech, aby zapewnić sobie na ten czas płynność działania. Wystosowana do polskich  baristów propozycja wywołała dyskusję w mediach społecznościowych i oburzyła przedstawicieli partii lewicowych, którzy nazwali ją rekrutowaniem w Polsce "łamistrajków". Pisaliśmy o tym tutaj.

portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,55

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane