PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Pilsweizer wprowadza do sprzedaży piwo Gorlickie

Autor: pr 10 maja 2016 12:34

Pilsweizer wprowadza do sprzedaży piwo Gorlickie Fot. mat.pras.

Browar Pilsweizer wprowadza na rynek nową lokalną markę piwa - Gorlickie. Poszerza tym samym linię górskich piw lokalnych, zapoczątkowaną w ubiegłym roku piwem Zakopiańczyk. Rynkową premierę nowe piwo miało miejsce kilka dni temu, podczas Dni Gorlic.

 

Pilsweizer zapoczątkował linię piw lokalnych w maju ub.r. piwami: Zakopiańczyk oraz Piwniczańskie, a następnie poszerzył wprowadzając pod koniec roku piwa: Sądeckie i Zakopiańczyk Miód Malina. Przy tego typu lokalnych projektach Browar Pilsweizer współpracuje zarówno z lokalnymi sklepami, jak i odbiorcami z kanału HoReCa, czyli hotelami, restauracjami czy pubami działającymi na danym terenie.

Zgodnie z ideą towarzyszącą powstaniu tej linii, piwa te - o nazwach związanych z konkretnymi miejscowościami - kierowane są zarówno do turystów, jak i do miejscowych „lokalnych patriotów”.

- Zdecydowaliśmy się w ubiegłym roku na produkcję piw lokalnych, kiedy zobaczyliśmy, że coraz mocniej rozwija się w Polsce lokalny patriotyzm jeśli chodzi o marki i produkty. Takie podejście obserwujemy od lat w Czechach, gdzie lokalne piwa dominują w punktach sprzedaży w danym regionie, a pozostałe marki, ogólnokrajowe czy globalne, są dodatkiem. Naszym zdaniem teraz widać to zjawisko coraz mocniej także w Polsce - mówi Andrej Chovanec, Dyrektor Marketingu i Członek Zarządu Browaru Pilsweizer.

Piwo Gorlickie dostępne będzie w Gorlicach i okolicznych miejscowościach. Jest to jasne piwo typu Pils, dolnej fermentacji, o zawartości alkoholu 5,7 proc., przygotowywane ze słodu jęczmiennego oraz 3 rodzajów chmieli - Marynka, lubelski i Magnum. Jest dochmielone, ma zrównoważony smak goryczkowy.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,62

  • Min

    2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane