Pilsweizer wprowadza na rynek Porter Galicyjski

Autor: pr 6 grudnia 2016 13:29

Pilsweizer wprowadza na rynek Porter Galicyjski Fot. mat.pras.

Browar Pilsweizer wprowadza do swojej oferty i rozpoczyna sprzedaż nowego piwa o nazwie Porter Galicyjski. Jest to mocne piwo dolnej fermentacji, z gatunku porter bałtycki, warzone z kombinacji słodów jasnych i ciemnych.

Pilsweizer Porter Galicyjski jest właśnie porterem bałtyckim, charakteryzuje się 22 °Blg i 9,5% alk. oraz ciemną barwą (EBC 70). Jest to piwo dolnej fermentacji, niefiltrowane, powstające na bazie słodów: Monachijskiego Pilzneńskiego, Karmelowego i Palonego oraz polskich chmieli (Marynka i Lubelski). W aromacie Portera Galicyjskiego dominują nuty ciemnych słodów, karmelowe, kawowe i czekoladowe. Jest wytrawny, ma wyraźnie zaznaczoną goryczkę, kontrującą słodycz.

- Chcemy tym piwem nawiązać do tradycji polskiego browarnictwa, ale również do „prahistorii” naszego browaru. Wróciliśmy do starych receptur autorstwa Franciszka Paszka, założyciela naszego browaru, który już w XIX w. warzył Portera Bałtyckiego 22 °Blg. Porter Bałtycki jest królem polskiego piwowarstwa. Produkowany jest w Polsce od początku istnienia tego gatunku, czyli od pierwszej połowy XIX wieku. Obecnie jednak nie produkuje go zbyt wiele browarów, ponieważ wymaga odpowiednio długiego, kilkumiesięcznego dojrzewania w niskich temperaturach w tankach leżakowych - mówi Andrej Chovanec, dyrektor marketingu i członek zarządu oraz współwłaściciel Browaru Pilsweizer.

Portery bałtyckie, zgodnie z nazwą, warzone są przede wszystkim w zakładach piwowarskich w krajach nadbałtyckich: Litwie, Łotwie, Estonii, Polsce, Rosji, Finlandii, Szwecji i Danii. Portery bałtyckie charakteryzują się ciemną barwą, wytrawnym gorzkim smakiem, aromatem palonego ziarna, połączonym z nutami czekoladowymi, kawowymi, karmelowymi i posmakiem suszonych owoców. Zawartość ekstraktu słodowego porterów bałtyckich wynosi od 18 do 22 °Blg oraz od 8% do 9,5% alkoholu.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,69

  • Śr

    0,84

  • Min

    0,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane