PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Piotr Duda: Nam nie chodzi wcale o ograniczenia handlu w niedziele

Autor: dlahandlu.pl 10 lipca 2017 23:05

Nie walczymy z handlem, nam tak naprawdę nie chodzi wcale o ograniczenie handlu w niedziele (…) Chodzi o ograniczenie zatrudnienia i oddanie niedzieli rodzinom – powiedział Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność dla Naszego Dziennika. Zbieżne cele zadeklarowała polska branża handlowa we wspólnym stanowisku przedłożonym 30 czerwca br. Minister Elżbiecie Rafalskiej

Zagwarantowanie pracownikom handlu obligatoryjnych dwóch wolnych niedziel w miesiącu dzięki odpowiedniej nowelizacji Kodeksu pracy – to propozycja polskiej branży handlowej w odpowiedzi na obywatelski projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele.

Zdaniem zarówno Ministra Mateusza Morawieckiego, jak i Minister Elżbiety Rafalskiej – całkowity zakaz handlu w niedziele nie wchodzi w grę.

Wspólne stanowisko branży handlowej, reprezentowanej przez Polską Radę Centrów Handlowych, Forum Polskiego Handlu, Polską Organizację Handlu i Dystrybucji, Polską Izbę Handlu, Konfederację Lewiatan oraz Krajową Radę Gastronomii i Cateringu, zostało złożone Minister Elżbiecie Rafalskiej 30 czerwca br.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Jacek.Sujka 2017-07-12 16:56:23

    Wszystie niedziele, albo szukamy innej pracy.

  • Jacek.S 2017-07-12 16:52:44

    Zakaz handlu w niedzielę...Jeśli się okaże że wejdzie w życie ustawa,(która powinna już dawno funkcjonować) i będą wolne tylko 2 niedziele z całą pewnością Hipermarkety stracą dużo pracowników, tysiące ludzi deklaruje swoje odejście z pracy -wszyscy chcą wolnych 4-tech niedziel .Nas pracowników umęczonych dyskryminowanych ,którzy muszą przebywać w pracy kiedy inni się dobrze bawią, spędzaja czas z rodziną te wszystkie wymówki nie interesują i tak mamy ustawowo wolną 1-niedzielę więc co to ma być dodatkowo druga?absolutnie nie do przyjęcia,nie obchodzi nas że Zagraniczne Sieci handlowe robią obrót. To ich sprawa .Po drugie jak to możliwe żeby na Polskiej ziemi zagraniczne Sieci sprawiały warunki. Po trzecie w hipermarketach już nawet Ukraińcy nie chcą pracować.Po czwarte dlaczego inspektorzy pracy zasnęli? W hipermarketach na jedną zmianę przypadają po jednej osobie np w dziale Napoje lub nabiał- To jest narażanie zdrowia pracowników przez Pracodawcę kiedy towar znika z piłek w Niedzielę jedna osoba musi to uzupełniać w biegu.Weźcie się Szanowni Państwo za te sprawy poważniej Wszyscy Pracownicy wiedzą, że ten zakaz handlu nie wejdzie wcześniej niż przed Wyborami w 2018r więc po co ta szopka Zanim wejdzie ustawa dajecie jeszcze choćby parę miesięcy pohandlować tym Hipermarketom Pokażcie że to Rrządzący mają Większe prawo głosu wtedy Wam uwierzymy.Nie wszyscy, którzy pracuja w hipermarketach to osły...Inaczej odchodzimy z pracy.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane