Piotr Duda: Sieci robią wszystko, aby uprzedmiotowić klienta i pracownika

Autor: NSZZ Solidarność 29 marca 2018 13:01

Piotr Duda: Sieci robią wszystko, aby uprzedmiotowić klienta i pracownika Na zdj. Piotr Duda, fot. Shutterstock.com

Przewodniczący NSZZ Solidarność poruszył w Radiu PiK wątek ograniczenia handlu w niedzielę. – (...) Jakby nie przekaz społeczny na Twitterze, to byśmy nie wiedzieli, że są sklepy w niedzielę zamknięte. Sytuacja się uspokoiła. To była bardziej histeria polityków, niektórych przedsiębiorców. Szczególnie sieci wielkopowierzchniowe, które faktycznie robią wszystko za wszelką cenę, aby uprzedmiotowić i klienta i pracownika – mówił Piotr Duda.

 – Brakuje empatii, solidarności, bo przecież tu nie trzeba wysyłać żadnego sms-a, nie trzeba wrzucić nic do puszki, tylko po prostu wykazać trochę solidarności. Są tacy, którzy uważają, że trzeba by w tym temacie zrobić referendum, żeby się całe społeczeństwo wypowiedziało, bo przez tę ustawę Solidarność ogranicza wolność drugiej osoby. Powiem tak, że wolność każdego człowieka się kończy w tym miejscu, w którym odbiera się wolność drugiemu człowiekowi. A jeżeli chcą referendum, niech będzie w nim pytanie: czy pan/pani jest za tym, aby tydzień pracy wydłużyć do 7 dni, ale dla wszystkich, bez wyjątków. Otworzymy urzędy miast, otworzymy banki, które są w sobotę zamknięte i wtedy każdy będzie mógł sobie robić co chce, bo ja też bym chętnie w niedzielę pojechał na przegląd samochodowy albo do wydziału komunikacji załatwić sprawę , ale nie o to chodzi (...) – przyznał Piotr Duda.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Marian 2018-03-29 18:59:49

    Ja sie zgadzam...7 dni tydzien pracy ale zostaje 40h tygodniowo i luzik bo to i tak 5 dni roboty na 7 dni.

  • Rafix1983 2018-03-29 15:22:18

    Chcecie dbać o pracownika to wymuście na rządzących, aby niedziela była szczególnie wynagrodzona, typu 200% stawki podstawowej lub więcej, wówczas nisko profitowe sklepy i inne działalności zamkną się same, żeby nie stracić resztki zysku. Gdy kasa będzie się zgadzać, to ludzie, którzy jej potrzebują będą walczyć o możliwość pracy w niedziele a reszta, której dodatkowe złotówki nie są potrzebne to będzie spędzać czas z rodziną. Ta regulacja poprawi sytuacje wszystkich pracowników, od budżetówki aż po babcie klozetowe (bez urazy), każdy za niedziele będzie mieć dużo lepsze pieniądze, dziś oddajemy pokłony kościołowi a nie pracownikowi, nawet pan panie Piotrze.

  • Polka 2018-03-29 14:30:18

    Porojone pomysły

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8711

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane