Piotr Duda twardo o niedzielach: Wszystkie wolne

Autor: IAR 17 października 2017 08:28

Solidarność" podtrzymuje swój postulat dotyczący handlu w niedziele - chce, by wszystkie były dla pracowników wolne. Przewodniczący związku Piotr Duda, gość TVP Info, zarzucał rządzącym niekonsekwencję w tej sprawie.

Zdaniem Piotra Dudy, Prawo i Sprawiedliwość przed wyborami jednoznacznie deklarowało, że wszystkie niedziele mają być wolne. Lider "Solidarności" przypomniał też, że z taką inicjatywą ustawodawczą występowali wcześniej posłowie PiS i zbierali w tej sprawie podpisy. Wezwał też rządzących do zdecydowanych kroków. "Skoro Prawo i Sprawiedliwość mówi także, że trzeba dogłębnie reformować sądownictwo, to w tym przypadku nie powinno być żadnych półśrodków" - powiedział Piotr Duda.

W ubiegłym tygodniu sejmowa podkomisja stała ds. rynku pracy przyjęła obywatelski projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Najważniejsza poprawka w stosunku do wersji wstępnej dotyczy liczby niedziel wolnych od handlu. Ograniczenie handlu obowiązywałoby nie w każdą niedzielę, jak chce "Solidarność", ale w drugą i czwartą niedzielę miesiąca. Jak mówił przewodniczący podkomisji Janusz Śniadek z PiS, ograniczenie wprowadzane będzie etapami. Poseł zaznaczył, że liczy na to, że w przyszłości wszystkie niedziele będą wolne od handlu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,10

  • Śr

    3,01

  • Min

    2,26

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane