Piotr i Paweł aktywny na rynku najemców powierzchni handlowych

Autor: dlahandlu.pl 29 czerwca 2015 11:18

Sieć Piotr i Paweł od początku roku podpisała dziewięć umów najmu powierzchni w galeriach handlowych i biurowcach. W ten sposób główny konkurent Piotra i Pawła - delikatesy Alma zostały w tyle.

Piotr i Paweł swoje supermarkety otworzy w Gemini Parku w Tychach, w przebudowanym CH Franowo w Poznaniu (w 2016 roku), a także w centrum Corso w Świnoujściu. Sklep sieci pojawi się także obok Modo Domy Mody w Warszawie.

W 2017 roku ruszy supermarket Piotr i Paweł w Forum Gdańsk, a w połowie 2016 roku - w Hali Koszyki w Warszawie.

Supermarket został też najemcą biurowca Royal Wilanów w Warszawie, Pasażu Skawińskiego oraz stołecznej Fabryki Norblina.

Spółka zapowiedziała, że chce zwiększyć obecność przede wszystkim w Warszawie, a także w Trójmieście, Krakowie i we Wrocławiu. Aktulanie Piotr i Paweł ma 119 sklepów.

Celująca w tego samego, zamożniejszego klienta delikatesowa Alma wydaje się być w impasie. W tym roku podejmie działania, które doprowadzą do zamknięcia pięciu nierentownych sklepów.

Przyjęte przez spółkę plany inwestycyjne na 2015 rok zakładają otwarcie od trzech do pięciu nowych obiektów handlowych, z których jeden już otwarto w Lublinie (Tarasy Zamkowe), a pozostałe zostaną zlokalizowane w ramach aglomeracji warszawskiej i Trójmiasta. W przypadku części z tych lokali spółka podpisała już umowy najmu, natomiast warunki wynajmu pozostałych są obecnie przedmiotem prowadzonych negocjacji. Ostateczne decyzje o uruchomieniu poszczególnych obiektów handlowych będą jednak uzależnione od możliwości uzyskania satysfakcjonujących warunków umownych.

Sieć rozwijać chce się również przez franczyzowy koncept Alma Smart - w tym roku ma powstać do 20 takich sklepów. Alma ma obecnie 47 placówek.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,89

  • Śr

    3,40

  • Min

    1,95

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane