Piotr i Paweł optymalizuje sieć. Zamyka 4 placówki

Autor: dlahandlu.pl 3 kwietnia 2018 14:48

Piotr i Paweł optymalizuje sieć. Zamyka 4 placówki Fot. za piotripawel.pl

Z końcem marca został zamknięty sklep Piotr i Paweł w parku handlowym w Żorach, centrum handlowym Bona w Niepołomicach, 1. ze sklepów w Bydgoszczy - przy ul. Fabrycznej oraz w Katowicach przy ul. Roździeńskiego 97, w parku handlowym Rawa.

Od początku roku Piotr i Paweł zamknął 7 placówek: w Bielsku- Białej, Mysłowicach, Skawinie i Żorach, Katowicach, Bydgoszczy i Niepołomicach. Uruchomił zaś 2: w Rokietnicy i Tychach. Sieć posiada obecnie 141 placówek.

W lutym sieć handlowa Piotr i Paweł pozyskała inwestora finansowego w postaci funduszy zarządzanych przez TFI Capital Partners z notowanej na warszawskiej giełdzie Grupy Capital Partners – polskiego, niezależnego podmiotu inwestycyjnego z doświadczeniem w projektach typu private equity.

Od jesieni 2017 roku, zgodnie z przyjętym wcześniej harmonogramem i wraz z doradzającym Bankiem Zachodnim WBK, trwa proces wyboru inwestora strategicznego. Sieć Piotr i Paweł zebrała wstępne oferty potencjalnych inwestorów strategicznych i obecnie trwają procesy due diligence, po których nastąpi wybór inwestora. Zamknięcie etapu procesu przed rozpoczęciem uzyskiwania zgody UOKiK planowane jest do końca bieżącego półrocza. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Żory 2018-04-16 12:38:28

  Byłem klientem sklepu w Żorach. Po pierwsze jak mieli konkurować z Lidlem który mieścił się 20 m obok, przy czym PiP nie miał podstawowego asortymentu, a świeżość pozostawiała wiele do myślenia...

 • Jakub 2018-04-04 14:16:44

  No niestety ta siec już nie daje korzyści - braki asortymentowe, słabe promocje, problemy ze świeżością towarów. Zamiast porządnych promocji jakiś żenujący program, który mam za zadanie głównie spowodować aby klienci nie wykorzystywali upustu (3-5%). Kiedyś byli pierwsi w sprzedaży internetowej a teraz nawet na kuleje. Nie będzie tego brandu już o ile w ogóle ktoś tę spółkę kupi.

 • Jurek 2018-04-04 12:29:11

  Żaden z zamykanych sklepów nie był rentowny i każdy przynosił straty . PIP jak chce przetrwać to musi prowadzić sklepy w dużych miastach i celować w klienta który zdaje sobie sprawę z korzyści którą daje ta Siec

ZOBACZ WSZYSTKIE (6)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,59

 • Śr

  3,49

 • Min

  1,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8833

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane