Piotr i Paweł: Osłabienie złotówki bardzo niebezpieczne dla polskiego handlu

Autor: portalspozywczy.pl 12 lipca 2011 12:17

Najbardziej niebezpiecznym elementem dla polskiego handlu może być osłabienie złotówki, bo wpływa na koszty towarów importowanych m.in. paliwa, ale także uderza w nas, jako najemców, bo rozliczamy się z właścicielami lokali w euro. Preferuję złotówkę mocniejszą niż słabszą - w przeciwieństwie do eksporterów - mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Piotr Woś, prezes zarządu sieci Piotr i Paweł.

- Jeśli chodzi o sieć Piotr i Paweł prognozujemy 17 proc. wzrost obrotów w tym roku. Czy uda nam się o tyle podskoczyć to się okaże. Na pewno zanotujemy wzrost dwucyfrowy. Przy czym połowa wzrostu wynikać będzie z otwarć nowych placówek, a połowa generowana jest w sklepach już działających (like for like) - mówi Piotr Woś.

- Jeśli chodzi o rynek istotne będą dane po II kw., bo pokaże to nam, czy udało się wyjść ponad zeszłoroczny słaby drugi kwartał. Takie dane dla I półrocza będą już jakąś wskazówką na temat tego, jakiej dynamiki należy się spodziewać w całym roku. Sądzę, że w kategorii wzrostu sprzedaży ten rok będzie należał do udanych. Pewien wzrost będzie wynikał już z samego wskaźnika wzrostu inflacji. Bo wzrost cen o 5 proc. znajduje odbicie w wyższej sprzedaży. On bywa oczywiście równoważony mniejszą skalą zakupów, ale nie jest to wyzerowanie salda - dodaje prezes sieci Piotr i Paweł.

Czytaj więcej w serwisie portalspozywczy.pl 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,99

  • Śr

    3,85

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9324

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane