Piotr i Paweł rusza z programem dla pracowników, którzy mogą stać się franczyzobiorcami sieci

Autor: dlahandlu.pl 15 października 2015 09:12

W październiku 2015 sieć Piotr i Paweł uruchomiła dla wybranych pracowników program zarządzania talentami pod nazwą „Mój sklep”.

Program Mój sklep wpisuje się w strategię sieci kładącej duży nacisk na rozwój poprzez franczyzę w modelu pracowniczym. Adresowany jest do pracowników supermarketów, o wysokim potencjale i motywacji do rozwoju, posiadających kilkuletnie doświadczenia zawodowe w handlu. W perspektywie istotnym elementem programu jest włączenie do niego obecnie rekrutowanych osób na stanowiska menadżerskie średniego szczebla. Zainicjowany program ma na celu pozyskanie i przygotowanie pracowników sieci do roli franczyzobiorcy i samodzielnego prowadzenia biznesu w postaci sklepu Piotr i Paweł.
Program składa się z trzech głównych elementów: rekrutacji, szkoleń i warsztatów oraz wsparcia finansowego, ułatwiającego uczestnikom zakup sklepu i samodzielne prowadzenie go w ramach sieci Piotr i Paweł.
Szkolenia realizowane w ramach Programu „Mój sklep” mają wyjątkowy charakter i tematykę oraz ukierunkowane są w głównym stopniu na rozwój umiejętności zarządzania sklepem jako samodzielnym przedsiębiorstwem. Takie przekrojowe podejście ma na celu rozszerzenie posiadanych już umiejętności menadżerskich i wiedzy handlowej, tak aby uczestnik kończący program stawał się w pełni kompetentnym franczyzobiorcą prowadzącym własną firmę. Istotnym elementem programu jest również wsparcie finansowe jego uczestników ułatwiające zakup sklepu.
Supermarkety Piotr i Paweł to obecnie 124 sklepy w 62 polskich miastach z asortymentem sięgającym 15 000 pozycji. Obroty sieci za rok finansowy 2014 wyniosły 2.035 mld zł, co oznacza wzrost w porównaniu z rokiem 2013 o 5,6 proc. W 2015 sieć planuje wzmocnić swoją pozycję rynkową uruchamiając jeszcze kilkanaście placówek do końca roku .

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,69

  • Śr

    0,85

  • Min

    0,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8711

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane