PIP: Nieprawidłowości w Biedronce nie miały rażącego charakteru

Autor: Bankier.pl 21 listopada 2017 09:35

PIP: Nieprawidłowości w Biedronce nie miały rażącego charakteru Fot. Shutterstock.com

W lipcu i październiku Państwowa Inspekcja Pracy skontrolowała 17 placówek sieci Biedronka. W wyniku kontroli stwierdzono między innymi zmiany grafików bez informowania pracowników, brak zgody na wykorzystanie przerwy czy niewłaściwe zachowanie kierownictwa. PIP jednak uznała, że ujawnione nieprawidłowości w większości dotyczyły pojedynczych sklepów, niewielkiej liczby pracowników oraz nie miały rażącego charakteru - czytamy na portalu Bankier.pl.

Jak podała Państwowa Inspekcja Pracy w stanowisku przesłanym redakcji Bankier.pl, reagując na stwierdzone nieprawidłowości inspektorzy pracy skierowali do pracodawcy 63 decyzje ustne, 21 decyzji pisemnych, 89 wniosków w wystąpieniach i 3 polecenia dotyczące wypłacenia świadczeń ze stosunku pracy. Podsumowując PIP uznała, że wyniki kontroli nie dają podstaw do podjęcia decyzji o przeprowadzeniu działań sprawdzających w szerszym zakresie.

Państwowa Inspekcja Pracy podała również, że w Centrali sieci Jeronimo Martins Polska dokonano ustaleń dotyczących wprowadzenia zmian do obowiązującego regulaminu wynagradzania bez uzgodnienia ze związkami zawodowymi w odniesieniu do wypłacanej premii uznaniowej.

Jednak nie potwierdziły się skargi związkowców na wydatkowanie środków z ZFSŚ niezgodnie z ich przeznaczeniem. - Na podstawie wyrywkowej analizy wydatków z konta Funduszu nie stwierdzono wydatkowania niezgodnego z preliminarzem na 2016 r. - podała Państwowa Inspekcja Pracy. 

Więcej na Bankier.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,89

  • Śr

    1,27

  • Min

    0,87

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane