PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

PIP skontrolowała sklep Lidla w Elblągu - liczne nieprawidłowości

Autor: elbag24.pl 5 marca 2014 11:45

Według PIP pracodawca (Lidl) nie zapewnia pracownikom wymaganego odpoczynku tygodniowego. Kierownik sklepu decyduje o tym komu i za ile zostanie wypłacone wynagrodzenie wraz z dodatkiem za pracę w godzinach nadliczbowych oraz ile godzin zostanie rozliczone czasem wolnym, co może powodować nierówne traktowanie pracowników - informuje elblag24.pl. W związku z nieprawidłowościami, Inspektor z PIP w Elblągu zamierza złożyć wniosek o wszczęcie postępowania, w sprawach o popełnione wykroczenia.

Na kartach ewidencji pracy jest zapis "Proszę o udzielenie czasu wolnego za nadgodziny". Pracodawca nie przedstawił wniosków pracowników o udzielenie tego czasu wolnego, więc za te nadgodziny powinny zostać wypłacone dodatkowe pieniądze, czego pracodawca nie robi. - czytamy w protokole pokontrolnym.

Pracodawca w stosunku do osób zatrudnionych na 1/2 i 3/4 etatu stosuje tryb 8-godzinny i udziela za nadgodziny czasu wolnego, a nie traktuje tego jako pracę, za którą należy naliczyć i wypłacić wynagrodzenie zgodnie z umową o pracę. Stwierdzono też przypadki, kiedy pracodawca nie zapewnia jednej niedzieli wolnej w miesiącu. Lidl w Elblągu zatrudniał również pracownice powyżej dopuszczalnej liczby godzin nadliczbowych - podaje elblag24.pl.

Raport PIP wskazuje, że pracodawca nie przedstawił pisemnych wniosków pracowników o urlop, a dodatkowo inspektor stwierdził, że pracodawca przerywał pracownikom urlop i wzywał ich do pracy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Miro 2014-03-05 15:09:16

    To jak tak PIP się rozpędził z kontrolami może by raczył skontrolować sieć sklepów żabka. Tam przez rok by miał co ujawnić. Ale chyba nie ruszy bo to niezłe bagno i smród by się uniósł na całą Polskę. A Fundusz MEP tego by nie chciał. Bo sporo kasy ładuje w reklamę tych budek z piwskiem i mógł by dużo stracić. Tam to dopiero panuje bezprawie.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane