PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

PiS chce tworzyć samorządowe galerie handlowe

Autor: PAP 27 października 2014 11:51

Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło pomysł na wsparcie handlu w polskich miastach. Senator Izabela Kloc zaproponowała tworzenie specjalnych, samorządowych galerii handlowych, do których wstęp mieliby tylko i wyłącznie lokalni przedsiębiorcy.

Senator mówiła m.in. o tworzeniu samorządowych galerii handlowych tylko dla lokalnych przedsiębiorców, o oddłużaniu samorządów i tworzeniu komunalnych banków miejskich, o wprowadzeniu do prawa lokalnego "oceny oddziaływania na rozwój" czy o koncentracji na rozwoju dzielnic i sołectw. Zapowiadała lokalne centra kulturalne, poprawę bezpieczeństwa i komunikacji, a także inicjowanie fundacji na rzecz rozwoju miast i gmin, które mogłyby korzystać z 1 proc. z podatków.


Jak akcentowała, kluczową dziś rolę dla rozwoju gospodarczego ma pieniądz - jego dostępność i cena. "Mamy do czynienia dziś z pieniądzem toksycznym, odsetkowym. Żyły gospodarki są dziś w rękach kapitału zewnętrznego. Skutkiem jest, że pieniądz dzisiaj w Polsce jest drogi dla państwa, dla gmin, dla przedsiębiorstw i indywidualnych konsumentów" - diagnozowała Kloc. "Pieniądz szerokimi strumieniami wypływa z naszej gospodarki. My, Polacy, stajemy się coraz biedniejsi - mówiła.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • PK 2014-10-28 10:25:46

  Dość już państwa w gospodarce było w "minionym systemie". Dziś w samorządzie patologii też dostatek w spółkach samorządowych. Potrzeba nam podatków centralnych max. 5% PKB i pełnej swobody samorządów - same powinny finansować swoje wydatki (decydując o ich zakresie). Wtedy zobaczymy, które samorządy lepiej wypadają - czy te, które budują markety (to może niech naprawiają samochody, pieką chleb i garują wódkę czemu nie!?), czy te, które poprzestały na wybudowaniu obwodnicy.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  27,40

 • Śr

  16,86

 • Min

  12,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8147

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane