PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

PiS poprze projekt dotyczący wolnej niedzieli

Autor: solidarnosc.org.pl; dlahandlu.pl 30 czerwca 2016 10:05

PiS poprze projekt dotyczący wolnej niedzieli fot. shutterstock

Jarosław Kaczyński zdeklarował, że po zebraniu odpowiedniej liczby podpisów pod obywatelskim projektem ustawy ograniczającej handel w niedziele Prawo i Sprawiedliwość poprze ten projekt - podała NSZZ "Solidarność" za TVP Info.

 - Cieszymy się, bo w końcu jest deklaracja najważniejszych osób w tym państwie, a więc klubu parlamentarnego, który ma większość i od tej większości będzie bardzo wiele zależało - mówił gość programu "4 strony" Alfred Bujara, przewodniczący Sekretariatu Banków, Handlu i Usług NSZZ "Solidarność.

Przypomnijmy, w treści projektu pojawiły się m.in. następujące zapisy: handel w niedziele w placówkach handlowych jest zakazany; wykonywanie innych czynności sprzedażowych w niedziele w placówkach handlowych oraz podmiotach świadczących usługi na rzecz handlu jest zakazane; handel oraz wykonywanie innych czynności sprzedażowych w placówkach handlowych w wigilię Bożego Narodzenia i Wielką Sobotę są dozwolone do godziny 14:00; zatrudnienie w niedziele obejmuje handel i wykonywanie innych czynności sprzedażowych w 24 kolejnych godzinach, poczynając od godziny 6.00 w niedzielę do godziny 6.00 dnia następnego.

Przepisy ustawy obejmują franczyzobiorców oraz przedsiębiorców prowadzących działalność w oparciu o umowę agencji z wyłączeniem stacji paliw płynnych.

Kto dopuści się handlu oraz wykonywania innych czynności sprzedażowych w niedziele oraz wigilię Bożego Narodzenia i Wielką Sobotę zakazanych w ustawie podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch. Ustawa ma wejść w życie po upływie 2 tygodni od dnia ogłoszenia.

Ustawa przewidziała klika odstępstwa od zasad.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    26,60

  • Śr

    18,02

  • Min

    13,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7692

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane