PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

PiS przyjmie nowy program: partia chce opodatkować hipermarkety

Autor: gazeta.pl 14 lutego 2014 09:43

22-proc. stawka VAT, opodatkowanie hipermarketów i banków, likwidacja gimnazjów i NFZ - to niektóre propozycje, które znajdą się w nowym programie Prawa i Sprawiedliwości.

Program zostanie przedstawiony podczas sobotniego kongresu PiS w Warszawie. Priorytetami programu będą: gospodarka, polityka prorodzinna i walka z bezrobociem. PiS przedstawi m.in. postulat ponownego uprzemysłowienia kraju.

Jak wynika rozmów z politykami PiS, w programie znajdzie się m.in. pomysł powrotu do 22-proc. podstawowej stawki VAT, a także opodatkowanie hipermarketów i wprowadzenie podatku bankowego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • msz 2014-02-16 23:34:05

  Hipermarkety są w kryzysie... tracą klientów. Biedronka ( Portugalia) Lidl ( Niemcy) Netto ( Dania), Kaufland ( Niemcy)... To są królowie rynku aktualnie...I to oni "załatwiają" polskich kupców. Pomysł z hipciami to raczej pudło...

 • Myślenie nie boli 2014-02-15 07:48:52

  TAKA PRAWDA - mylisz się, Hipermarkety i Banki nie odprowadzają podatków (CIT), a jak odprowadzają to jakieś ochłapy, bo reszta jest transferowana na wyspy hula-gula za pseudo "know how". Obsług akart płatniczych kosztuje małe firmy 2%, tj ok. połowę ich zysku netto, koszt obrotu pieniądzem jest 4 krotnie niższy niż kartami. I pamiętaj, jeśli masz kartę i dostajesz na konto 1% za płatności nią, to znaczy, że za płatność tą kartą bank zdziera z przedsiębiorcy nawet 4%.

 • TAKA PRAWDA 2014-02-15 02:12:49

  Idioctwo! Banki będą jeszcze droższe, a tanie hipermarkety podwyzszą ceny. Poprzednik "KUPIEC" chyba jest również idiotą, i tak małe sklepy będą droższe od hipermarketów. Nie tędy droga!Promocja archaicznego handlu i walka z bankami to pomysły na miarę komunistyczno-socjalistycznego kretyna. Ale skoro Jarosław nie ma konta w banku, to co mu szkodzi zarznąć całą resztę POLAKÓW!

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,20

 • Śr

  2,94

 • Min

  2,28

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane