Piwa i alkohole mocne marki własnej PGS coraz bliżej debiutu

Autor: dlahandlu.pl 29 maja 2017 13:17

Coraz większą popularnością cieszą się browary regionalne oraz piwa smakowe, choć sprzedaż piwa na przełomie kwietnia i maja 2017 była niższa niż w przypadku poprzednich lat – takie wnioski płyną z analiz sprzedażowych Polskiej Grupy Supermarketów, skupiającej ponad 600 sklepów pod markami TopMarket, Delica i Minuta8.

W bieżącym roku najbardziej na znaczeniu straciły wódki marek popularnych, takie jak Żubrówka Biała czy Żołądkowa De Luxe (-5%). Przedstawiciele PGS zwracają uwagę również na niespójne działania promocyjne oraz chaotyczną politykę cenową producentów w bieżącym roku, która mogła przyczynić się do utrzymania regresji.
Relatywnie stałymi wynikami r/r cieszą się wódki smakowe (+2%) oraz wódki segmentu premium (+
4%). W małych placówkach handlowych królują mniejsze pojemności. W ostatnim roku urosła sprzedaż whisky o 10,2% w stosunku do danych z maja 2016. Najlepszymi wynikami sprzedaży cieszą się Johnnie Walker Red Label (Diageo), Grant’s (CEDC), oraz Ballantine’s (Wyborowa Pernod Ricard). Z kolei największy przyrost r/r odnotował Johnnie Walker Green Label (+24,4%) oraz Johnnie Walker Black Label (+16%) należące do Daigeo.

W ostatnim półroczu najwięcej zyskują piwa lekkie, smakowe oraz regionalne. Te ostatnie cechują się ponad dwukrotnie wyższą dynamiką wzrostu niż popularne piwa koncernowe, które dominują na rynku. - W związku z warunkami atmosferycznymi, sprzedaż piwa w ostatnim tygodniu kwietnia i pierwszym tygodniu maja była blisko dwukrotnie niższa niż w roku ubiegłym. – mówi Przemysław Gaszewski, dyrektor handlowy Polskiej Grupy Supermarketów. 

Polska Grupa Supermarketów informuje również o wdrożeniu testów marki własnej wyrobów
spirytusowych oraz piwnych. - W maju rozpoczęliśmy ostatni etap przygotowań do wdrożenia produktów marki własnej. Pierwsze partie właśnie trafiają do wybranych sklepów Top Market  – informuje Przemysław Gaszewski. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    0,59

  • Śr

    0,31

  • Min

    0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8427

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane