PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Pizzaportal.pl przejmuje konkurencyjny foodpanda.pl

Autor: dlahandlu.pl 24 listopada 2014 11:54

Pizzaportal.pl przejmuje konkurencyjny foodpanda.pl

Po ponad miesięcznych negocjacjach PizzaPortal.pl przejmuje największego konkurenta na polskim rynku - serwis foodpanda. Transakcja wpływa na znaczące umocnienie Pizzaportal.pl na pozycji lidera rynku, którego wartość szacowana jest na około 147 mln zł.

W wyniku negocjacji strony ustaliły, że polski serwis foodpanda przestanie całkowicie istnieć, a wszystkie restauracje, z którymi do tej pory współpracował wejdą do oferty PizzaPortal.pl. Dotychczasowa strona internetowa będzie kierował do PizzaPortal.pl.

W ofercie PizzaPortal.pl znajdowały się wyłącznie restauracje dysponujące własnymi kurierami. Foodpanda z kolei posiadała własną załogę kurierów, którzy odbierali zamówienia z restauracji i dostarczali do klientów końcowych. Po przejęciu PizzaPortal.pl przejmie dotychczasową organizację dostaw obecną w foodpanda.

- Ta transakcja ma dla nas znaczenie strategiczne. Nie tylko wzmacnia naszą pozycję lidera, ale również umożliwia rozszerzenie działalności o dostawy. To teoretycznie pozwoli nam nawiązać współpracę z każdą restauracją na rynku - komentuje Lech Kaniuk, CEO PizzaPortal.pl.

 

W PizzaPortal.pl znaleźć można menu ponad 2 tysięcy restauracji z całej Polski oferujących kuchnie z całego świata. Spółka Restaurant Partner Polska na początku należała do szwedzkiej grupy OnlinePizza Norden, która w kwietniu 2012 roku została przejęta przez niemieckiego inwestora Delivery Hero za kwotę 120 mln złotych. W wyniku transakcji serwis PizzaPortal.pl stał się częścią holdingu oferującego zamawianie posiłków przez internet w 23 krajach na 5 kontynentach.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • agawa 2014-11-27 14:50:41

  Szkoda, wiadomo pomysł na foodpanda nie jest niczym innowacyjnym, ale była to polska strona. Teraz to już będzie częścia kolejnej międzynarodowej korporacji..

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,99

 • Śr

  6,14

 • Min

  4,66

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane