PKN Orlen sprzedaje masło taniej niż dyskonty

Autor: wp.pl 31 października 2017 15:15

4,90 zł - za tyle mozna kupić kostkę masła marki Łaciate w sieci sklepów należących do PKN Orlen. Co zadziwiające koncern zupełnie nie chwali się promocją, którą każda z wiodących sieci handlowych natychmiast zamieściłaby na pierwszej stronie gazetki promocyjnej - informuje serwis wp.pl.

Jak podaje wp.pl, na wielu stacjach cena masła wynosi faktycznie 4,90 zł.Tym samym kontrolowany przez państwo koncern prześcignął Biedronkę i Lidla. Na półkach tych dyskontów nie znajdzie się masła taniej niż za 6 zł, a przecież są mistrzami taniości. Takich cen nie było w sklepach co najmniej od lipca, gdy cena masła skoczyła z z niecałych 4 złotych do ponad 6 zł.

O dziwo, Orlen nie chwali się jednak promocją. Dlatego informacja rozchodzi się pocztą pantoflową. Na wspomnianą stację co chwila zajeżdżają samochody. Kierowcy nie tankują, tylko pędzą do półek z masłem. Takich sklepów jest w Polsce niewiele ponad setka. Dzięki małej skali sprzedaży tanie masło mogło uchować się na półkach. Działają one pod marką O!Shop, a zazwyczaj oferują kilkaset najpopularniejszych produktów, które kupujemy podczas codziennych zakupów.

Według aktualnych notowań publikowanych w serwisie Portal Spożywczy, hurtowa cena masła wynosi około 6 złotych. 

więcej na wp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • handlowiec 2017-11-02 17:04:11

  Ciekawe, dlaczego producent sprzedaje Orlenowi masło w tak niskiej cenie, podczas gdy innym uczestnikom rynku sprzedaje co najmniej około 5,50 zł. Warto zainteresować UOKiK ażeby sprawdził na jakiej podstawie zaniża ceny stacjom Orlen. Będą musieli niestety natychmiast obniżyć ceny dla wszystkich pozostałych sieci.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,58

 • Śr

  3,45

 • Min

  2,38

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8427

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane