PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

PKPP Lewiatan: Zakupy Polaków ożywią gospodarkę

Autor: PKPP Lewiatan, www.dlahandlu.pl 24 lipca 2013 10:02

PKPP Lewiatan: Zakupy Polaków ożywią gospodarkę

Polakom znudziła się wstrzemięźliwość w robieniu zakupów. Miejmy nadzieję, że ten konsumencki optymizm wróci na stałe. Cieszy, że rośnie sprzedaż detaliczna nie tylko w tzw. sklepach niewyspecjalizowanych, czyli dyskontach, hiper- i supermarketach, co było charakterystyczne dla okresu spowolnienia gospodarczego, ale także sprzedaż dóbr trwałego użytku - samochodów, sprzętu AGD, RTV, odzieży, obuwia, a także kosmetyków. Daje to nadzieję na poprawę spożycia indywidualnego, a tym samym przyspieszenie wzrostu gospodarczego - komentuje Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka Konfederacji Lewiatan.

- Co prawda ostatnie lipcowe dane o koniunkturze w gospodarce nie napawały jeszcze zbyt dużym optymizmem, ale sygnalizowały wyraźne ożywienie w branżach eksportowych. Gdy do tego dodać „ruszającą" sprzedaż detaliczną, to wydaje się, że nasza gospodarka zaczyna wracać do normalności.Jeśli gospodarstwa domowe, także w kolejnych miesiącach, będą odważniej wydawały pieniądze w sklepach, to wzrosną szanse na przyspieszenie wzrostu gospodarczego w trzecim kwartale br., chociaż nie należy spodziewać się fajerwerków. PKB urośnie najwyżej o 1-1,2 proc.- wyjaśnia ekonomistka.

Jak podał GUS, sprzedaż detaliczna w czerwcu br. wzrosła o 1,8 proc

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Marta 2013-07-29 16:27:58

  Odwiedziłam dawno nie odwiedzany Real. Pustki po 17-tej. Tylko z rana troche wiecej ludzi polujących na promocje. Po południu nie ma po co iść. Za drogo. Sprawdzajcie nalepki i ceny czy sazgodne z tymi na półkach . Na jednym tylko rachunku nie zgadzała się kwota do zaplaty o ok. 25zł. Zamiast nalepki z ćwiartkakurczaka po 5,49 nalepionomi cenę filetów z kurczaka po 15,65. Reklamacje uwzględniono i przeproszono.

 • konsument 33 2013-07-26 11:51:41

  Proszę nie wypowiadać się w imieniu Polaków jeśli stoi się po stronie handlujących a nie kupujących - dla mnie to żenująca chęć wpływu na konsumentów. Czyżby mało kasy wpadało do Lewiatana ??

 • co za bzdety 2013-07-24 21:19:54

  pierdu, pierdu...Ci z tego pkp zawsze bujają jak Premier z Rostowskim w obłokach

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,90

 • Śr

  3,50

 • Min

  2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane