PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

PKS Wschód wstrzymuje projekt budowy centrum handlowego w Lubinie

Autor: dlahandlu.pl 28 września 2012 13:05

PKS "Wschód" S.A. zakończył postępowanie dotyczące zagospodarowania terenu Dworca PKS na Podzamczu w Lublinie bez wyłonienia inwestora do realizacji projektu.

Decyzja spółki o tymczasowym wstrzymaniu projektu spowodowana jest oczekiwaniem na stanowisko właściciela - Województwa Lubelskiego co do przyszłości spółki. PKS "Wschód" będzie także zabiegał, aby władze Lublina przedstawiły kompleksową opinię w zakresie prowadzonej polityki
transportowej, w szczególności zamiarów Miasta Lublin usunięcia z terenu Podzamcza węzła komunikacji publicznej. PKS "Wschód" uzależnia kontynuację podjętego projektu od satysfakcjonującego wyjaśnienia przedmiotowych okoliczności. 

PKS Wschód z siedzibą w Lublinie od maja 2012 roku prowadził rokowania, które miały wyłonić inwestora dla realizacji przestrzeni komercyjnej z funkcją dworca autobusowego w Lublinie przy Al. Tysiąclecia i ul. Lwowskiej. Teren na który mogłoby powstać centrum handlowe z dworcem wynosi 17 tys. mkw. W rokowaniach brały udział trzy firmy Echo Investment, HB Reavis i Kramar.

Mieszkańcy Lublina są obecnie świadkami wysypu wielu inwestycji handlowych, w tym CH Felicity, park handlowych IKEA oraz Galeria Zamek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,40

  • Śr

    4,43

  • Min

    2,39

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7804

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane