Planowanie kuchni w IKEA w technologii VR

Autor: dlahandlu.pl 1 marca 2017 10:16

Planowanie kuchni w IKEA w technologii VR fot. materiały prasowe IKEA

Szwedzka sieć sklepów meblowych IKEA testuje dwie nowe wirtualne aplikacje w trzech sklepach: w Kanadzie, w Szwecji i w Belgii (Hasselt). Aplikacje powinny pomóc klientom lepiej zaplanować kuchnię oraz wzmocnić tzw. customer experience.

Dwie aplikacje będą testowane do 20 maja 2017 r, a w razie powodzenia, mogą być wdrażane w innych sklepach na całym świecie. Jest to uzupełnienie, a nie zastąpienie ludzkiej interakcji pomiędzy klientem a pracownikiem Ikea. Sieć chce w jeszcze prostszy sposób poprowadzić klientów do decyzji o zakupie. Aplikacja VR Kitchen Visualizer umożliwia klientom tworzenie wirtualnych kuchni i poruszanie się po nich, natomiast aplikacja VR Pancake Kitchen prezentuje różnorodność oferty sieci.

Ikea ma już kuchenną aplikację 3D dostępną online, ale aplikacja w technologii VR daje doświadczenie porównywalne do gry wideo. To porównanie nie jest przypadkowe, ponieważ aplikacja została stworzona we współpracy z twórcami gier z platformy Steam. Podczas demonstracji prasowej testujący m.in. otworzyli drzwi i szuflady oraz zaprezentowali szereg funkcjonaliści menu pop-up. Można nawet stać się dzieckiem, aby zobaczyć, jak malec będzie poruszał się w kuchni i zobaczyć, jak wysoki rzeczywiście jest stół.

Dlaczego Ikea chce używać VR i innych urządzeń cyfrowych, by pomóc klientowi kupić kuchnię? Sieć argumentuje, że chce ograniczyć klientom stres towarzyszący dokonywaniu wyboru.
Program pilotażowy powinien pomóc firmie zdecydować, czy doświadczenie VR rzeczywiście pomaga klientom podejmować bardziej świadome decyzje. 

Sklep Ikea w belgijskim Hasselt został wybrany jako pilotażowy. Placówka liczy, że nie tylko dotrze w ten sposób do klientów, ale także zachęcić innych, aby umówić się na spotkanie. Rocznie około 80.000 osób planuje kuchnię w Ikei, a około połowa faktycznie przechodzi do zakupu. Te aplikacje powinny ułatwiać proces planowania, a tym samym decyzji o zakupach.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8535

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane