Platini spotkał się z przewodniczącym Solidarności w sprawie pracowników Biedronki

Autor: dlahandlu.pl/pr 14 marca 2011 11:58

Zgodnie z zapowiedziami Prezes Europejskiej Federacji Piłkarskiej Michel Platini spotkał się z szefem Solidarności Piotrem Dudą, by omówić m.in. sprawę traktowania pracowników sklepów Biedronka. Platini przyznał, że dotarły do niego sygnały o nieprzedłużaniu umów o pracę członkom organizacji w sklepach należących do sieci "Biedronka", ale jako szef UEFA nie ma możliwości, by ten problem rozwiązać.

Zapewnił również, że poruszy sprawę podczas spotkania z polskim ministrem sportu Adamem Gierszem. - Oczywiście nie chodzi tu o zrywanie jakichkolwiek kontraktów reklamowych, ale uczulę go na problem dobierania partnerów do sponsoringu - powiedział Michel Platini, który zapowiedział też, że sprawę poruszy w rozmowach z PZPN. - To nasz wspólny interes, żeby sytuacja była przejrzysta - podsumował Piotr Duda.

- Wiem, jak ważna dla UEFA jest gra fair play. Jako „Solidarność" chcemy, że również sponsorzy polskiej piłki też grali fair w sprawach pracowniczych i by nie dochodziło tam do dyskryminacji związkowców - powiedział Piotr Duda.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9701

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 772811

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane