Płatność BLIKIEM w e-sklepach obsługiwanych przez PayU

Autor: dlahandlu.pl 27 października 2016 12:44

Polski Standard Płatności rozpoczął współpracę z PayU S.A., największym dostawcą płatności internetowych w Polsce. Oznacza to, że niebawem płatność BLIKIEM będzie dostępna w sklepach i serwisach internetowych obsługiwanych przez PayU.

- Nawiązanie współpracy z PayU S.A. jest kolejnym bardzo ważnym krokiem w kierunku popularyzacji systemu płatności mobilnych BLIK w eCommerce. BLIK staje się głównym, najwygodniejszym i najszybszym sposobem płatności w internecie - a właśnie tego oczekują od nas nasi użytkownicy. Współpraca z PayU to dla nas naturalny kierunek rozwoju - mówi Dariusz Mazurkiewicz, Wiceprezes Polskiego Standardu Płatności, operatora systemu BLIK.

Według prognoz, polski rynek eCommerce także w tym roku odnotuje dwucyfrowy wzrost
i osiągnie wartość ponad 36 mld zł . Systematycznie rośnie także liczba eKonsumentów - już ponad połowa Polaków robi zakupy online. W każdym miesiącu dokonują oni kilkudziesięciu milionów transakcji w tym kanale zakupowym. Zdecydowaną większość z nich obsługuje PayU.

Aplikację z aktywowanym BLIKIEM posiada obecnie ponad 2 miliony osób. Od momentu, gdy system został uruchomiony dokonano nim ponad 6 milionów transakcji. BLIKIEM, poza kanałem eCommerce, można płacić w ponad 162 tysiącach terminali płatniczych, w sklepach stacjonarnych, kawiarniach i lokalach usługowych. BLIK to także wypłata gotówki z większości, bo z około 14,5 tys. bankomatów (w sieci Euronet, Planet Cash oraz banków uczestników) oraz płatności bezpośrednio na numer telefonu w usłudze P2P (w tej chwili w ING Banku Śląskim, Banku Millennium, Banku Zachodnim WBK, mBanku i PKO Banku Polskim). 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,55

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8714

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 684371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane