PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Płatności bezstykowe szybko rosną dzięki supermarketom

Autor: dlahandlu.pl 22 maja 2012 13:55

Kwota transakcji rejestrowanych przez terminale Polcard była w każdym miesiącu pierwszego kwartału 2012 r. o ok. 17 proc. wyższa niż rok wcześniej. - Rynek rośnie stabilnie. Zakładam, że kolejne kwartały przyniosą wzrost rzędu 10 - 15 proc. bo w dalszym ciągu około 70 proc. transakcji dokonywanych kartami płatniczymi stanowią wypłaty gotówki z bankomatów. Liczymy jednak, że ten współczynnik będzie się zmniejszać wraz z popularyzacją terminali w mniejszych punktach i miejscowościach, na co między innymi wpłyną planowane obniżki stawki interchange - mówi Janusz Diemko, prezes First Data.

W październiku 2011 r., zarejestrowano niewiele ponad 500 tys. transakcji. Na przestrzeni jednego kwartału ta wartość niemal się podwoiła: w marcu 2012 r. transakcji bezstykowych zarejestrowano już niemal 900 tys.

Rosła także kwota transakcji dokonywanych bezstykowo. W lutym 2012 r. wartość płatności zarejestrowanych przez terminale Polcard po raz pierwszy przekroczyła 10 mln zł. Największy potencjał w tej części rynku ujawniają transakcje najmniejsze, o wartości do 20 zł. Stanowią one ponad 73 proc. wszystkich transakcji bezstykowych. Warto dodać, że 47,8 proc. transakcji dokonywanych na wszystkich urządzeniach do akceptacji kart to płatności o niskiej wartości (do 50 zł) co świadczy o tym, że połowa transakcji dokonywanych przy użyciu terminali płatniczych może być dokonywana bezstykowo (bez użycia PIN).

- Jak wynika z badań przeprowadzonych dla firmy McDonald's, skrócenie czasu płatności o sześć sekund przekłada się na 1-procentowe zwiększenie sprzedaży w ciągu dnia. Dlatego płatności bezstykowe szybko adaptowane są np. przez małą gastronomię i restauracje szybkiej obsługi, super - i hipermarkety oraz np. punkty sprzedaży biletów komunikacji miejskiej - mówi prezes Janusz Diemko.
Duży impuls do popularyzacji płatności bezstykowych stanowią zbliżające się mistrzostwa Europy w piłce nożnej, gdzie terminale bezstykowe będą podstawowym sposobem regulowania płatności w Strefach Kibica, co z pewnością wpłynie na usprawnienie obsługi klientów, niezwykle istotnej przy organizacji tak masowej imprezy jak Euro 2012.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,45

  • Śr

    4,24

  • Min

    2,97

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7436

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane