Płatności Blik dostępne na Allegro

Autor: dlahandlu.pl 16 listopada 2016 11:45

Płatności BLIK zostały zintegrowane z Allegro i stały się jedną z metod płatności dostępnych dla klientów tej platformy zakupowej.

Cały proces płatności za pomocą BLIK odbywa się bez konieczności opuszczania Allegro i bez dodatkowego logowania na stronie banku. Cała transakcja potwierdzana jest w aplikacji mobilnej bankowości w telefonie.

- Cieszymy się, że BLIK stworzony przez największe polskie banki i zyskujący uznanie klientów jest już dostępny na Allegro - powiedział Przemysław Budkowski, prezes Allegro.

Allegro posiada w tej chwili 20 milionów zarejestrowanych użytkowników, z których blisko
14 milionów odwiedza serwis każdego miesiąca. Ponad 85 procent transakcji to produkty nowe, sprzedawane po ustalonej cenie. Allegro współpracuje z kilkuset markami a sprzedaż na platformie prowadzi ponad 100 tysięcy małych i średnich polskich firm handlowych i dystrybutorów.

Polski rynek e-commerce, wart dziś około 36 miliardów złotych nieustannie rośnie. Według firmy doradczej PMR w 2016 r. jego wartość wzrośnie o niemal 4 miliardy złotych w porównaniu do 2015 r. Eksperci oceniają, że w pierwszej połowie tego roku udział transakcji mobilnych w handlu
e-commerce w Polsce wyniósł 17 procent.

Przeczytaj także:

- Sposób implementacji BLIKA w Allegro wyznacza standardy dla całego rynku e-commerce, który w chwili obecnej coraz bardziej oczekuje od płatności mobilnych wygody dla użytkownika i wysokiej konwersji transakcji - mówi Dariusz Mazurkiewicz, wiceprezes Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,49

  • Śr

    3,67

  • Min

    2,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane