PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Płatności kartą uratowały Biedronkę przed katastrofą?

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 3 listopada 2014 13:36

Największej polskiej sieci dyskontowej wiedzie się w tym roku kiepsko, choć prawdziwej katastrofy udało się uniknąć. Jak? Po latach przywiązania do żywej gotówki w sklepach zaczęto przyjmować płatności kartami. To ożywiło ruch - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Wystarczyły dwa miesiące, by udział płatności kartami w Biedronce stanowił 20 proc. ogółu. Wzrosła też średnia wartość paragonu - wylicza Kamil Szlaga, analityk z Trigon Domu Maklerskiego. - Wprowadzenie kart na pewno uatrakcyjniło placówki Biedronki w dużych miastach, gdzie sytuacja tej sieci jest obecnie najtrudniejsza. Obroty w nich rosną zaraz po otwarciu. Po upływie roku sytuacja jednak się zmienia, czyli wynik zaczyna spadać - tłumaczy Szlaga.

O tym, że karty uratowały Biedronkę przed katastrofą, są też przekonani inni eksperci.

- Wprowadzenie akceptacji kart w sklepach powoduje zwykle wzrost obrotów początkowo nawet o 5 proc. - uważa Andrzej Faliński, dyrektor generalny Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji, zrzeszającej duże sieci handlowe w naszym kraju. Przedstawiciele Biedronki nie ukrywają też, że udział płatności kartami w ogóle transakcji rośnie z miesiąca na miesiąc. - I liczymy, że w przyszłości karty będą zyskiwać kolejnych zwolenników - mówi Alfred Kubczak, dyrektor ds. korporacyjnych w Jeronimo Martins, właścicielu sieci.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • MS. 2014-11-04 11:28:24

  Teksy za przeproszeniem z du*y wzięty. To, że w ciągu dwóch miesięcy płatności kartami stanowią 20% ogółu płatności nie znaczny kompletnie nic. Brak danych ilu starych klientów Biedronki przesiadło się z gotówki na karty, a ilu nowych klientów dzięki kartom zyskano. Biedronka takich danych nie posiada, bo i skąd? Równie dobrze można napisać, że Biedronka popłynęła na prowizji, bo musiała ją zapłacić od 20% transakcji. No cóż, jaki ekspert taka analiza.

 • 6zmysl.cba.pl 2014-11-03 21:10:42

  biedaczki...

 • zenon 2014-11-03 15:21:58

  Kto byłby w stanie kupić Biedronkę?

ZOBACZ WSZYSTKIE (5)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,99

 • Śr

  3,85

 • Min

  2,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane