Plaza Center zrealizuje trzy kolejne centra handlowe

Property News 9 maja 2013 23:20

Kielce i Leszno to kolejne miasta, w których inwestycje handlowe planuje zrealizować firma Plaza Centers. Leszno Plaza to projekt o którym mówi się od kilku lat. Z kolei wcześniejsze plany firmy zakładały sprzedaż działki w Kielcach. Plaza Centers przekłada także rozpoczęcie inwestycji w Łodzi.

O planach Plaza Centers pisaliśmy we wrześniu 2012 roku. Zgodnie z ówczesnymi informacjami firma chciała sprzedać działkę przy ul. Zagańskiej w Kielcach. Jej powierzchnia wynosi 30 tys. mkw. Miał to być koniec projektu dużej inwestycji handlowej - pierwotne plany mówiły o budowie centrum o powierzchni całkowitej 57 tys. mkw., powierzchni handlowej 35 tys. mkw. i 1,2 tys. miejsc parkingowych. Wartość inwestycji miałaby wynosić 90 mln euro.

Plaza Centers prawdopodobnie zmieniła jednak decyzję. Zgodnie z najnowszymi danymi w Kielcach powstać ma nowa inwestycja handlowa o powierzchni GLA 33 tys. mkw. Jako datę rozpoczęcia inwestycji firma wskazała 2014 lub 2015 rok. Zakończenie budowy przewidywane jest na rok 2015 lub 2016.

Plaza planuje także zrealizować drugą inwestycję komercyjną. Chodzi o budowę centrum handlowego w Lesznie. Obecne plany przewidują realizację projektu o powierzchni 16 tys. mkw. GLA. Początek budowy zapowiedziano na 2015 rok, a jej zakończenie na 2016.

Opóźnienie czeka także inwestycję w Łodzi. O rozpoczęciu budowy w 2013 roku pisaliśmy na łamach portalu w listopadzie ubiegłego roku. Obecne plany Plaza Centers przewiduje jednak rozpoczęcie inwestycji w 2014, a zakończenie w 2015 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5323

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane