PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Plaza Centers wyemituje obligacje o wartości do 300 mln zł

Autor: ISB 30 lipca 2010 11:08

Firma deweloperska Plaza Centers planuje emisję obligacji, w ramach przyjętego programu, w kilku transzach o łącznej wartości do 300 mln zł (ok. 74,76 mln euro) w okresie od lipca 2010 r. do końca 2016 r., podała spółka w komunikacie.

Zarząd będzie ustalał szczegółowe terminy i warunki emisji każdej transzy niezabezpieczonych obligacji w zależności od potrzeb finansowych, warunków rynkowych i popytu na te papiery, podano także.

"Spółka uważa rozwijający się polski rynek obligacji korporacyjnych za potencjalnie znaczące źródło finansowania dłużnego, co będzie uzupełnieniem zwiększającego się zaangażowania polskich inwestorów instytucjonalnych w akcje spółki. Spółka wejdzie na ten rynek w sposób rozważny, rozłożony w czasie, w zgodzie ze swoją konserwatywną polityką dotyczącą finansowania" - czytamy dalej w komunikacie.

Spółka Plaza Centers (Europe) BV miała 64,77 mln euro skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w 2009 roku wobec 67,68 mln euro zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 16,05 mln euro wobec 98,61 mln euro rok wcześniej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane