Plaza Centers wystawiła działkę na sprzedaż w Kielcach, by wysondować rynek

Autor: gazeta.pl 14 sierpnia 2013 12:24

Plaza Centers znów wystawiło na sprzedaż swoją działkę w Kielcach. - To sondowanie rynku, a decyzja jeszcze nie zapadła - mówi przedstawiciel właściciela dla gazeta.pl

Kilka dni temu na płocie otaczającym nieruchomość przy ul. Zagnańskiej pojawił się baner informujący, że na sprzedaż jest 30 194 m kw. powierzchni, i zawierający numer telefonu do centrali Plaza Centers w Warszawie.

- Zarząd firmy dopiero będzie się zastanawiał, jak postąpić w sprawie tej nieruchomości, czy budować obiekt, czy raczej ją sprzedawać - informuje dziennikarzy gazeta.pl Marta Szymańska z Plaza Centers. Na oficjalnej stronie internetowej można przeczytać, że obiekt miałby być otwarty w latach 2015-2016. Plaza kupiła działkę po dawnej bazie PKS w 2008 roku za mniej więcej 18,5 mln zł. Zapowiadano budowę za 90 mln euro obiektu o powierzchni handlowej ponad 30 tys. m kw. Inwestor rozpoczął nawet rekultywację terenu, ale potem przesuwano termin rozpoczęcia inwestycji. Już rok temu pojawiła się informacja, że działka jest na sprzedaż, ale wtedy również tłumaczono ją sondowaniem rynku.

Jeżeli Plaza Centers sprzeda działkę, to będzie to drugie spektakularne wycofanie się tej firmy z Kielc. Blisko 10 lat temu spółka przymierzała się do budowy galerii w okolicach ówczesnego biurowca Exbudu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,10

  • Śr

    5,83

  • Min

    3,94

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8846

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane