PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Po 2020 roku odzież z Lidla bez toskyn i chemikaliów

Autor: dw.de/tagesschau.de 11 grudnia 2014 11:38

Sieć dyskontowych marketów Lidl zapowiedziała, że po roku 2020 sprzedawana przez nią odzież własnych marek nie będzie zawierać żadnych toksycznych ani groźnych dla środowiska chemikaliów - podaje portal dw.de.

Sieć dyskontowych marketów Lidl podpisała z organizacją ochrony środowiska Greenpeace porozumienie, że po roku 2020 sprzedawana przez nią odzież własnych marek nie będzie zawierać żadnych toksycznych ani groźnych dla środowiska chemikaliów.

Lidl zareagował w ten sposób na krytykę ze strony organizacji ochrony środowiska, która zbadała odzież i buty dziecięce sprzedawane przez sieci dyskonterów pod kątem zawartości substancji toksycznych.

Lidl nie tylko w tym teście uzyskał bardzo złe oceny. W poradniku konsumenckim wydanym przez Greenpeace organizacja ta piętnuje także słabe punkty w produkcji pod względem zużycia surowców, trwałości odzieży i niedotrzymywania standardów socjalnych w zakładach produkcyjnych.

Lidl jest pierwszą siecią dyskonterów, która odpowiedziała na żądanie Greenpeace zmiany tych praktyk. Organizacja udowodniła, że chińskie fabryki tekstylne, gdzie produkowane jest gros odzieży, odprowadzają toksyczne ścieki prosto do morza.

Do końca lipca 2017 Lidl chce zrezygynować ze stosowania związków per- i polifluorowanych. Zdaniem Greenpeace mają one szkodliwy wpływ na układ odpornościowy i rozrodczy. 80 procent firm dostawczych kooperujących z tą siecią marketów ma do końca 2015 r. udostępnić informacje o składzie odprowadzanych przez nie ścieków.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    6,14

  • Min

    4,66

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane