PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

PO najprawdopodobniej nie poprze projektu PSL ws. nieuczciwych praktyk rynkowych

Autor: wyborcza.biz 9 września 2015 09:13

9 września sejmowa komisja gospodarki zajmie się projektem przepisów, które mają obronić dostawców przed sieciami handlowymi. Losy projektu zależą teraz od poparcia Platformy Obywatelskiej. Na to się jednak nie zanosi - pisze wyborcza.biz

Według projektu sieć nie mogłaby żądać od dostawcy opłaty z tytułu przyjęcia produktu spożywczego lub rolnego do sprzedaży, w tym opłaty za usługi promocyjne, opłaty za usługi reklamowe, opłaty za przeprowadzenie akcji okolicznościowej, w tym za urodziny sieci, za wykonanie projektów w markach własnych sieci przez agencje reklamowe, opłaty warunkowe, bezwarunkowe, opłaty logistyczne lub opłaty za elektroniczną wymianę dokumentów handlowych bądź finansowych.

Zakazana byłaby sprzedaż produktów spożywczych lub rolnych po cenie niższej niż cena nabycia. Sieć nie mogłaby żądać od dostawcy rekompensaty za nieosiągnięty bądź osiągnięty mniejszy zysk od oczekiwanego w wyniku przyjęcia określonych produktów do sprzedaży.

Wreszcie wielkie sklepy nie mogłyby mieć więcej niż 30 proc. swojego asortymentu pod marką własną.

Więcej na wyborcza.biz

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • b prac. marketu 2015-09-10 01:56:02

    No proszę PO nie pierwszy raz udowadnia po czyjej jest stronie Polskich przedsiębiorców czy zagranicznych to nie SPOŁEM czy rodzimą sieć marketów Premier Kopacz chwaliła a Prezydent odznaczył orderem a właśnie zagraniczną sieć Portugalską. Polscy klienci jak i pracownicy Polskich sklepów winni pamiętać o tym przy urnach w październiku. Czesi czy Węgrzy dali radę to i my damy radę!!!

  • G 2015-09-09 12:04:50

    Ostatnia część to martwy przepis bo sieci pewnie powołałyby osobne spółki będące właścicielami marek. Jak wszystkie opłaty zostaną wrzucone w cenę to pewnie też nie będzie trzeba sprzedawać poniżej ceny zakupu. Jednak niezależnie od wszystkich wad jestem obiema rękami za wprowadzeniem tego prawa. Niech przynajmniej przy planowaniu ekspansji na rynki wschodnie mają na uwadze, że prawo może być coraz mniej przyjazne i niech zaczną rozważać budowę potęgi na Madagaskarze;-)

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8423

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 648989

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane