PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

PO: Projekt o zakazie handlu w niedziele jest zły i opresyjny

Autor: PAP 2 września 2016 18:22

Projekt ustawy ograniczającej handel w niedziele doprowadzi do zwolnień - przestrzega PO. Projekt jest zły i opresyjny - uważa rzecznik PO Jan Grabiec..

W ocenie Grabca projekt jest "zły i opresyjny". Jak podkreślił, doprowadza w praktyce do całkowitego zakazu handlu w niedziele i pozwala na ukaranie osób, które go złamią, karą więzienia.

"To przykład legislacji niewystępującej w krajach europejskich. Dodatkowo projektodawcy nie analizują skutków społecznych i ekonomicznych. Dziś miejsca pracy w handlu są istotne z punktu widzenia rynku pracy w wielu mniejszych miejscowościach. Całkowity zakaz handlu wprowadzony z dnia na dzień musiałby pociągnąć za sobą przynajmniej kilkanaście tysięcy osób zwolnionych z pracy" - przekonywał.

"Bylibyśmy gotowi rozmawiać o różnych formach wzmocnienia ochrony praw pracowników, ograniczenia możliwości funkcjonowania obiektów handlowych również w niedziele, które sprawiałyby, że prawa pracownicze byłyby w coraz większym stopniu chronione. Ten projekt zupełnie nie temu służy, to projekt bardziej ideologiczny" - dodał.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Blu 2016-09-06 14:23:35

  Szanowny Pani Rafix1983 - proszę nie osądzać polskiego przedsiębiorcę, że to oszust i za mało płaci, bo dobrze Pani wie, że to nie prawda. Sęk leży w tym, że polski przedsiębiorca kupuje drożej od zagranicznych korporacji i stąd się bierze wyższa cena na półce, a nie z tego że ma na tym zbyt dużą marżę. Polskie przedsiębiorstwa mają około 2% rentowności - więc proszę nie siać propagandy, bo to nie elegancko. jest Pan w Polsce, więc proszę dbać o polski interes - bo to nasz obowiązek.

 • Rafix1983 2016-09-05 16:33:18

  Niestety polski przedsiębiorca nie dostanie niczego więcej. Jest zbyt drogi, więc większość ludzi kupi w sobotę, żeby nie przepłacać u drogiego polaka. Dzięki tej zmianie wzrośnie bezrobocie, bo ileś % ludzi zostanie zwolnionych, bo jak sklep nie zarabia, to nie utrzymuje pracownika, co tym bardziej pogłębi problem polskiego przedsiębiorcy, bo osoby bez pracy, z minimalną ilością gotówki polecą do Biedronki na zakupy, na pewno nie przez płot do drogiego sąsiada.  Ja was wszystkich zwolenników zakazu handlu proszę zastanówcie się, co sami zrobilibyście jako przedsiębiorca i oczywiście jako klient. Nie trzeba mieć edukacji ekonomiczne, każdy ogranicza wydatki a nie w przypływie patriotyzmu rujnuje swój budżet, Ci co tak robią są w KRD/BIK na czarnej liście.  Tak z innej parafii, polscy przedsiębiorcy bardziej wykorzystują pracownika (finansowo, poprzez głodowe pensje), zagraniczni dają zarobić, w zamian za elastyczność. Powiedzmy, że to kolejny kamyczek do waszego ogródka.

 • PRAWDA 2016-09-05 16:04:05

  Czy ktoś mądry mógłby zauważyć po co ten zakaz handlu w niedzielę, a nie siać niezdrową propagandę. Przecież w tym zakazie handlu w niedzielę chodzi o to, żeby wzmocnić polskich przedsiębiorców, bo przecież wszystkie molochy w galeriach zarabiają od piątku do niedzieli - ludzie ZACZNIJCIE MYŚLEĆ W POLSKIM JĘZYKU I POLSKIM INTERESIE!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8423

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 648989

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane