PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Po trzech kwartałach br. sprzedaż Organic Farmy Zdrowia wyższa o ponad 9,5 proc.

Autor: dlahandlu.pl 10 grudnia 2010 10:15

Po trzech kwartałach br. sprzedaż Organic Farmy Zdrowia wyższa o ponad 9,5 proc.

Po trzech kwartałach br. w zakresie sprzedaży sieć Organic Farma Zdrowia odnotowała 9,55 proc. wzrostu (16 proc. dla porównywalnej bazy delikatesów, uwzględniając zamknięcie dwóch nierentownych obiektów). Strata brutto zmniejszyła się o 49 proc., a wynik EBITDA jest lepszy aż o 58 proc. w stosunku do trzech kwartałów 2009 roku.

Kapitały spółki wzrosły blisko trzykrotnie dzięki majowej emisji akcji, którą objął Fundusz Avallon MBO, stając się znaczącym akcjonariuszem spółki.

Organic Farma Zdrowia podsumowała też wydarzenia w trzecim kwatle. Najważniejsze to nabycie za kwotę 3 mln zł 100 proc. udziałów w Eko-Wital Sp. z o.o. z siedzibą w Ząbkach oraz praw do marki "Dr Zdrowie". Już 10 proc. sprzedaży spółki to produkty pod marką "Dr Zdrowie". Inwestycja w Eko-Wital jest elementem strategii rozwoju Organic Farma Zdrowia S.A., która zamierza konsolidować rynek ekologicznych i prozdrowotnych produktów spożywczych, a także rozwijać działalność dystrybucyjną obok detalicznej.

W trzecim kwartale spółka uruchomiła też swoje18-te delikatesy o powierzchni 140mkw. Delikatesy są zlokalizowane w Warszawie przy ul. KEN 85 w Galerii Handlowej Metro BIS. Delikatesy te były pierwszymi realizowanymi wg. nowej strategii spółki polegającej na otwieraniu sklepów o znacząco większej powierzchni niż dotychczas oraz w nowej koncepcji architektoniczno-wizualno-komunikacyjnej, która będzie realizowana w każdych nowych obiektach i częściowo przenoszona do istniejących już delikatesów.

W ciągu czterech lat Organic Farma Zdrowia S.A. stała się liderem rynku z 18-stoma działającymi delikatesami na terenie 9 miast Polski oraz delikatesami internetowymi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    2,96

  • Min

    2,24

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane